Druhá listopadová neděle se nezadržitelně blíží a s ní druhý ročník běžeckého závodu Starobělské Lurdy. Odpovíme vám na nejčastější otázky, týkající se organizace a dalších věcí, které by vás mohly zajímat.

1. V kolik hodin si mám vyzvednout startovní číslo? Vydávání startovních čísel s elektronickým čipem (upevňuje se na kotník) bude probíhat v den závodu od 9:00h průběžně. Průběžně znamená, že když vybíhám např. v 13:00:00, tak se nemusím registrovat už v 9:00h, ale stačí ve 12h nebo 12:20h, ať máte pár minut na rozklusání.

2. Registroval jsem se online ve čtvrtek (pátek), nestihnu zaplatit startovné. Ti, kteří uhradili startovné později a my je v den závodu budeme vést jako „Nezaplaceno“, doloží doklad o zaplacení. Startovné můžete uhradit na místě i v hotovosti.

3. Nestihl jsem se přihlásit online, můžu se registrovat na místě? Ano, ti kteří se nestihli registrovat, nebo nechávají registraci na poslední chvíli, tak se mohou přihlásit do závodu na místě. Nejpozději však ve 14:00h. Registrace na místě stojí 300 Kč.

4. Lze provést změnu v registraci? Lze, ale protože už máme startovní čísla vytištěná, tak např. Honza poběží se startovním číslem se jménem např. Pepa, který z nějakého důvodu nepoběží. Musíte to však nahlásit při vyzvedávání startovního čísla.

Své startovní číslo si vyzvednete v registračním stanu. Sekce, kde vás obslouží naše pořadatelky, budou 0–300, 301–500, 501–700, 701–900, 901 a více, plus nové registrace. Obdržíte zde 4 spínací špendlíky, měřící čip a časopis Svět outdooru.

5. Kde se upevňuje měřící čip? Pokud jste ještě neabsolvovali běžecký závod s čipem, tak naše čipy jsou na neoprénovém pásku – suchým zipem si jej připevníte okolo kotníku. V cíli si nezapomeňte čip odepnout a hodit do označeného koše nebo dobrovolníkovi. Ztráta čipu = 500 Kč.

6. Bude trať značená? Ano, celá trasa závodu bude dostatečně označená bílo-červenou páskou. Na citlivých místech budou stát naši dobrovolníci, kteří vás nasměrují a povzbudí.

7. Říká se, že závod je pořád nahoru a dolů. Ano, to je pravda. V jednom místě je tak prudký seběh, že tam budeme muset přivázat lano. Trať je ale běhavá, bez překážek, až na pár náročných kopečků. Bolest bude velká, ale potrvá jen krátce, nebojte, dáte to. Běžcům se trať líbí, je to takový malý Spartan Race, verze 1.0.

8. Kde můžu zaparkovat auto? Tady to bude pro některé trošičku problém. Původně jsme chtěli využít část louky asi pro 200 aut, ale neprošlo to přes „životní prostředí“. Nachází se totiž v ochranném pásmu vodních zdrojů. Pár míst bude na ulici Svornosti, která vede k Bělskému lesu (točna tramvaje) a něco málo v přilehlých ulicích. Bezva parkoviště je u nového kostela na Výškovické ulici. Je tam 70 míst a o víkendu jsou zadara. Na start to máte 1,2 km, když to střihnete přes louku před lesem. Ideální na rozklus před závodem. Využít můžete i parkoviště u Vodního areálu, ale bacha na nenechavce!

9. Budu si moci uschovat tašku (batoh) a převléci se někde? Své zavazadlo si budete moci odložit v šatně-stanu, ale tak úplně vám ho hlídat nebudeme. Bude tam však stát náš člověk, který bude dovnitř pouštět lidi pouze a jenom se startovním číslem. Můžete se zde i převléci. Stany nám propůjčuje generální partner inSPORTline.

10. Dostanu taky medaili? Originální medaili garantujeme závodníkům se startovním číslem 1 až 1200 (podmínkou bylo přihlášení do 25.10.). Dnes jsme převzali od výrobce 1200 ks medailí. Loni z různých důvodů 12% běžců do závodu vůbec nenastoupilo (a to bylo teplo 19°C), takže nezaručuji, ale na 99,99% si odnese medaili každý.

11. Můžu si koupit triko, čelenku nebo čepici s logem SL? Do triček jsme letos nešli, pořizovací cena a potisk vyjdou téměř na 200 Kč, tak snad příští rok, pokud se bude chtít nějaký sponzor prezentovat. K dispozici však budou černá funkční trika s nápisem BezvaBĚH.cz, těch máme dostatek – cena 199 Kč. Zakoupit si taky můžete čelenky a čepice s logem Starobělských Lurd – čelenka 199 Kč, čepice 299 Kč. Na veřejných trénincích byl o ně obrovský zájem. Výrobce firma Eleven, takže kvalita zaručena.

12. Budou nějaké fotky ze závodu? Fotografie ze závodu budou. Budeme mít na trati asi 5 fotografů, tak snad se jim snímky povedou. Něco dáme na Facebook, něco pod reportáž ze závodu, zbytek do fotogalerií mimo Bezvaběh.

13. Čaj a koblihy. Dopoledne přijedou holky z firmy Pekaři a spol. Dovezou 2000 ks koblih, které budou zadara. Nabídnou vám ale i jiné čerstvě upečené výrobky – ty už zadara nebudou, ale budou za příznivou cenu.

600 litrů teplého čaje pro všechny běžce zajišťuje firma KES, jeden z našich hlavních sponzorů.

14. Kafe. Velmi kvalitní espresso vám v Běláčku připraví Laura coffee – Pražírna a Kavárna. Zakoupit si zde můžete i horkou čokoládu.

15. Zdravotníci. Zdravotní dozor bude zajišťovat Záchranný tým – Valkýra Security. Jsou i na Facebooku. Jeden zdravotník bude v cílovém prostoru, druhý v ďuře (čti: v díře – místo s lanem). Nebojte, dáte to. Adrenalin to jistí.

16. Moderátor. Gustu Šulce letos zastoupí neméně zkušený Pepa Nejezchleba, mnozí ho znáte jako šéfa atletiky Frýdek-Místek a jako hlavního organizátora či moderátora legendární Hornické desítky. Je to správný chlap, který mi vždycky vyšel vstříc, když jsem něco potřeboval.

17. Mám během závodu pozřít nějakou tu gelovou energii? Tak zněl loni jeden dotaz, který nám přistál v emailu. Jde vidět, že nás mají výrobci gelů zmáknuté. Možná bych doporučil před závodem kafe, které nabudí, gel je možno pozřít taky, ale jen v případě, že se rozhodnete běžet místo jednoho okruhu okruhů deset.

18. Můžu běžet v normálních běžeckých botech nebo v botech se vzorkem? Letos doporučujeme krosovky, a protože je trať místy podmáčená, tak čím agresívnější vzorek, tím lépe. Ve středu si proběhla trať čerstvá mistryně republiky z Běchovic Simona Vrzalová, zvládla to v silničkách, ale do závodu nastoupí v botech do terénu.

Další informace v propozicích, na dotazy vám odpovíme v komentářích pod článkem nebo nám klidně napište na redakce@bezvabeh.cz.