17 Závod

U prvního ročníku tohoto závodu jsem nechtěl chybět nechal jsem se zlákat propagací zaplatil 250,– a těšil se , že tu poběžím svůj první závodní půl maraton. Vzhledem k tomu ,že jsem díky zdravotním komplikacím neměl naběháno a poranil si týden před závodem nohu v postranním kolenním vazu jsem se nakonec rozhodl běžet jen 5 km. Změna registrace nebyl problém což mě potěšilo . Na závod jsem jel z Mostu se Zuzanou a Petrem s kterým jsme jeli jeho autem . Každý jsme běželi jinou vzdálenost já 5 km Petr 10 km a Zuzana 1/2 maraton . Když jsme tam přijeli bylo dusno po dešti občas mezi mraky vylezlo slunce auto jsme nechali asi pět set metrů od místa startu jezera Milada . Pořadatelé nás uvítali hudbou a pohodovou atmosférou při které jsem vyfasoval číslo 2068 k tomu igelitku která byla plná vody (asi díra ve stanu) veškeré tiskoviny v ní jsem tedy rovnou vyhodil zůstala jen láhev s vodou a vzorek masážního krému. Jako první odstartoval 1/2 maraton kde jsem držel palce Zuzaně po chvíli 10 km kde jsem držel palce Petrovi a pak jsem přišel na řadu s 5 km . Na startu mi dělala příjemnou společnost běžkyně Ivanka z Klášterce pak už odpočítávání a start .Vyrazil jsem opatrně noha trochu bolela hlavně na drnech v trávě a krátce i na kamenech do toho se spustil déšť který byl čím dál tím intenzivnější navíc s proti větrem . Byl jsem ve chvilce úplně mokrý a to i v botách můj tajný sen zaběhnout osobák vzal za své v loužích a blátě . Dál jsem bojoval , předbíhal a snažil se držet tempo . Na odbočce která vedla zpět jsme vyběhli do krátkého kopce z kterého jsem v proti směru zahlédl Ivanku která se už netvářila vesele. To byl 2 až 3 km na asfaltu kde jsem se s několika běžci střídal v pořadí. Na 4 km jsem už slyšel hudbu z cíle odbočka a se běh kde byla bahnitá pasáž kde jsem se skoro zastavil a pár běžců mě předběhlo když si zvolilo lepší část trasy . Se běh pak pokračoval po štěrkové cestě až na trávu plnou drnů což bylo opět něco pro mojí bolavou nohu přes to jsem se ještě snažil předběhnout dvojici běžkyň přede mnou co se mi jen o 4 vteřiny nepodařilo. Hned za mnou 8 sekund doběhla první žena v kategorii 50 – 59 let . V cíli jsem dostal pamětní medaili , ale když jsem se podíval na hodinky nevěřil jsem svým očím o 500 metrů menší vzdálenost a čas kolem 26 minut. Potom co jsem celý mokrý čekal na Petra který se radoval z dobrého výkonu na 10 km jsme se převlékli do suchého když mezi tím přestalo pršet . Povzbudili jsme tak ještě Zuzanu v cíli půl maratonu která toho měla dost taky kvůli bolavé noze a přes to obsadila mezi ženami pěkné 8.místo. Byl to dobrý závod všichni jsme byly spokojení a díky vyplaveným endorfinům byla v autě na cestě do Mostu veselá nálada ke které mi ještě přispěla SMS s výsledným časem 26:11.To jsem ještě netušil , že vzdálenost na mých hodinkách nebyla chyba GPS díky bouřce jak jsem si původně myslel . Vzhledem k počasí jsem se , ale rozhodl to neřešit a brát oficiální čas a vzdálenost . Jinak jsem byl v celkovém pořadí 83 ze 161 v mužích 41/51 a v kategorii 10/14 .Pro mě první závod v dešti který nebyl špatný a byl to nový zážitek byl tam i Lukáš Konečný a Fabiana Bytyqi s kterými jsem měl tu čest běžet tento závod na „5 km“ Pořadatelé se snažili bylo to znát přes to si díky nepřesné vzdálenosti všech tratí účast na příštím ročníku ještě rozmyslím. ****