20.Závod

Na můj jubilejní závod jsem jel z Mostu s Jarkou Blankou a Petrem jeho autem . Týden před závodem jsem měl problém s krční páteří a zády což jsem na poslední chvíli sotva doléčil . Moc jsem si přál zaběhnout pod hodinu i když moje časy v tréninku tomu nenasvědčovali ,ale už se mi několikrát podařilo vyhecován závodem se překonat. V autě po nafasování čísel (mého 180 ) byla dobrá nálada a dost jsme pokecali Blanka se mi trochu pochlubila se závodní minulostí která skončila jejím problémem se srdcem a kardiostimulátorem. Chtěla to dát taky pod hodinu stejně jako Jarka jen Petr pod padesát minut jak ho znám. Tak jsme šli na start já trochu napřed pro to se mi ostatní ztratily a našel je až na startu kde začalo být vedro protože vylezlo slunce. Před tím bylo docela chladno a vzhledem k problémům se zády jsem si vzal teplejší triko s dlouhým rukávem už nebyl čas se převléknout tak jsem vyběhl tak. Už po prvním kilometru mi začalo být horko přes to jsem si držel solidní tempo přede mnou tak 50 metrů jsem zaregistroval Blanku ke které jsem se pomalu přibližoval V areálu Lovochemie se mi líbilo jak stáli strážní v postranních uličkách podél trati tam jsem taky dohonil Blanku která ovšem běžela podle tepovky a z velkým respektem ji předběhl. Trasa vedla podél Labe přes areál Lovochemie kousek terénem dál podél sinice až zpět do parku osmička kde to bylo 5 km pak to celé znova běželo se na dvě kola. Na 6 km u Labe jsem předběhl staršího muže v bílé bekovce za kterým jsem běžel od 2 km a začal jsem se mu vzdalovat. Na 8 km jsem se dotáhl na dvě běžkyně z Mostu s kterých jedna zpomalila v mírně stoupající pasáži podél silnice tak jsem ji pozdravil a předběhl . Bylo mi hrozné vedro už jsem se dost přemáhal abych nepovolil tempo to ještě gradovalo když mě už v parku předběhl jeden běžec a další v zeleném se na mě dotahoval . Dvě stě metrů před cílem jsem začal sprintovat což ten běžec komentoval ,že mě pustí to mě , ale spíš vyprovokovalo. Pro to jsem ještě přidal a on překvapivě taky .Tak jsem sekundu před ním doběhl „vítězně“ do cíle v čase 58:01 (čipový 57:48) což znamenalo , že jsem to pod hodinu po dlouhé době znovu dokázal a hlavně jsem svůj dosavadní nejlepší čas na 10 km tohoto roku vylepšil o 5:47 minut z čeho mám nepokrytě velkou radost. .Při předklonu pro nasazení medaile jsem dostal křeč do břicha a bolelo mě rameno ,ale byl jsem šťastný . Občerstvil jsem se u bohaté tabule banánem iontovým nápojem müsli tyčinkou a Birellem. Při tom jsem sledoval dobíhající běžce fotil se s ostatními běžci a bylo to fajn. Petr nepochopitelně chyběl ve výsledkové listině měl skvělý čas tak snad se to vyřeší. Blanka to dala za 59:46 a dokonce získala bronzovou medaili v kategorii nad 50 let a Jaruška měla trochu oči pro pláč když se jí závod nevydařil a měla to za 1:07:00 , ale hlavně , že doběhla a to se taky cení. Byl to organizačně výborný závod i když vyhráli Keňani my jsme odjížděli s pocitem vítězů domů .Jinak jsem byl 49/54 kategorie 140/163 muži a 187/257 celkově .*****