27.Závod

Tento závod jsem chtěl původně letos vynechat , ale je to skvělá příležitost prožít tu běžeckou vánoční atmosféru tak proč ne. Běžel jsem tu v roce 2015 tak jsem věděl do čeho jdu pro mě osobně těžký závod kde se spojují všechny nástrahy co nemám rád kočičí hlavy, bláto, prudké kopečky a hlavně zatáčky do pravého úhle . Při tom se závod tváří exhibičně což je právě ta zrada .Start je z náměstí a běží se hlavně ulicemi starobylého Žatce na tři 2,2 km kola v každém z nich prudké seběhnutí a nepříjemný kopeček . Ženy běží kola dvě a startují 5 minut za námi ,ale většina mě předběhne takže na trati mi chybět nebudou . Focení a pohoda s přáteli s kterými jsem z Mostu do Žatce dorazil a už je tu start v 16:00 s Petrem a Mírou si podávám ruku ať se daří a vyrážíme na trasu. První kilometr skoro celý rovina a z kopce běžím v tempu 5:14 ohlížím se před blátivou pasáží a jsem v šoku za mnou jen jeden běžec. Probíhám blátivou pasáží kde to trailovým botám které jsem si vzal svědčí na rozdíl od kočičích hlav. Pak proplétání mezi rodinnými domky po asfaltu a výběh do kopečka po kostkách v půli se láme do proti směru po blátě a štěrku parčíkem tady pár běžců předbíhám . Nahoře zase kostky kočičí hlavy moc mi to neběží přes to první kolo dobrý .Po se běhu 3 km 17:55 bohužel ve 4 km rozhoduje totální výpadek tempa. Velkou ztrátu času v posledním se běhu už nedohoním předbíhají mě i šneci ,indiáni a podobný zoufalci jako jsem já. Když sotva vyběhnu poslední kopeček vidím z něj dva běžce za mnou a trochu mě to uklidní.Dál běžím ulicemi starobylého města do cíle povzbuzován a protože běžím osamocen jsem zřejmě považován za posledního závodníka což mi jasně dává najevo skupinka už doběhnutých běžců povzbuzující v poslední zatáčce .Bylo to milé ,ale poslední jsem nebyl i když jsem se jako poslední cítil . Čas byl sice o 15 sekund rychlejší jak předloni , ale to jsem tenkrát pojal závod víc exhibičně než li letos .Prostě mi to nesedlo byl jsem po nemoci , ale i tak to bylo pro mě velké zamyšlení ohledně tréninku rychlosti který normálně neřeším.Jinak jsem do cíle ve tmě doběhl za 41:53 byl jsem 114 ze 121 a v kategorii 62 z 64 spokojený jsem byl tak alespoň s atmosférou závodu .****