Překvapivého vítěze má 13. ročník sprint triatlonu Trnavský kolík. Z prvenství se radoval sportovní matador z Fryštáku Roman Mezihorák, který se v Trnavě u Slušovic, Podkopné Lhotě a okolí, v závodu složeném ze 100 metrů plavání, 1 kilometru běhu a 10 kilometrů cyklistiky, prezentoval výsledným časem 32:20. Za první příčku mimo jiné dostal tradiční bečku piva. Stříbrnou pozici obsadil s třiatřiceti­sekundovou ztrátou zlínský Martin Hečko (Valachbajk Team), třetí skončil v čase 32:54 domácí Marek Kresta z Trnavy.

,,Letos jsem s účastí v Trnavském kolíkovi moc nepočítal. Téměř celý týden před závodem pršelo. Déšť nepřestal ani v den závodu v neděli dopoledne. Proto jsme si s ženou sobotní večer zpříjemnili posezením u láhve prosecca a pivkem na spaní. V neděli v poledne ale pršet přestalo a tak jsem se nakonec rozhodl, že se závodu zúčastním,“ přiznal 56letý Roman Mezihorák. Tomu se v tradičně kvalitní konkurenci povedlo úvodní plavání v rybníku v Podkopné Lhotě.

,,Z vody jsem šel na prvním místě. V následném běhu mě ale předběhl výborný běžec Martin Hečko. Do druhého depa jsem proto doběhl na druhé příčce. Ve druhém depu jsem ale nemohl zapnout tretru a tak jsem na závěrečnou cyklistiku vyjížděl až z šesté pozice. A to bylo možná štěstí. Na trati jsem totiž spojil síly s Vladimírem Zicháčkem z Holešova a s ním jsme dojeli ostatní soupeře na čele. A protože nás ze zadních pozic dojel ještě Marek Kresta, tak se vpředu za Hečkem vytvořila pětičlenná skupina. Pod Bílou Hlínou Kresta zrychlil tempo. Já jsem se ho ale udržel. U Všeminy nás dostihl ještě Zicháček. S nimi jsme záhy dojeli Martina Hečka. Za Všeminou se začalo taktizovat. Pod poslední kopec jsme ale přijeli všichni téměř společně. V kopci znovu nastoupil Kresta a já protože jsem měl tvrdší převody, jsem se ho neudržel. Vidina odměny v podobě sudu piva za první místo se tak začala vzdalovat. Po následném nepříjemném sjezdu po mokrých kořenech a v bahně měl však pod kopcem Kresta technické problémy se spadlým řetězem. A díky této patálii trnavského triatlonisty jsem závod se štěstím vyhrál,“ uznal Mezihorák.

Sud piva ho samozřejmě potěšil. ,,Ten doma použijeme na nějakou příležitostnou rodinnou oslavu,“ měl hned jasno, jak naloží s hlavní cenou za první příčku v letošním Trnavském kolíkovi fryštacký triatlonový veterán Roman Mezihorák.

Závod žen vyhrála kroměřížská Veronika Brázdová (Valachbajk Team), jež vybojovala zlatou příčku za čas 40:12. Stříbrná byla o 3 minuty a 23 sekund pomalejší Hana Benešová ze Zlína, třetí do cíle dojela další zlínská triatlonistka Eva Drozdová (44:23).

,,Přestože bylo chladnější počasí a po dešti, tak se letošní ročník Trnavského kolíka vydařil. Pro mě bylo tradičně nejtěžší plavání. Ve vodě jsem na soupeřky ztrácela. Ovšem hned v následném běhu jsem se dostala do vedení. Nejvíc jsem se však těšila na cyklistiku. Hlavně na terénní sjezd po kořenech v závěru trati. Ten byl letos hodně blátivý a technicky náročnější. Zvládla jsem ho sjet bez pádu a i po nejtěžším úseku na trati jsem si pobyt na vítězné pozici udržela až do cíle,“ radovala se z obhajoby prvenství z loňského roku v Trnavě Veronika Brázdová.