V rámci Hradeckého terénního triatlonu, kde hlavní závod vyhrál po šesté Vojtěch Bednarský ze Šumperka před svým bráchou Václavem a v ženách Markéta Roubalová před Pavlínou Poláčkou, se jede ještě sprintový tereňák na 150 metrů plavání, 7 km na horském kole a 1,5 km běhu.

V tomto klání ve stylu start cíl vyhrál Aleš Maloch ze Srchu na Pardubicku za 30:18 minuty. Druhý byl legendární havajský ironman Tomáš Pavel z Vysoké nad Labem – 32:02, a třetí další triatlonová osobnost Tomáš Slavata – 32:41. Všichni tito borci jsou z kategorie čtyřicátníků.

Podobně dopadla i soutěž žen, kde byly nejlepší čtyřicátnice Jana Váňová za 36:32, jejíž náskok hlavně po kole mohutně stahovala domácí Iva Čechová – 36:56. Třetí byla Eliška Hornáková z Pardubic a čtvrtá manželka vítěze Bára Malochová – 38:04 a třetí čtyřicátnice. Navíc jejich syn Václav Maloch vyhrál juniory – 34:07.