41.Závod

Loňský rok jsem vyhrál startovné a však tento rok jsem si už tradiční domácí závod musel zaplatit a znovu zvolil 5 km trať . Taktika byla pokusit se běžet co nejrychleji pod kopec na park Šibeník abych v kopci neuvízl za pomalejšími běžci . Formu jsem měl docela dobrou horší to bylo s nohama bolest kotníku ,křeče v lýtku ,pobolíval stehenní sval nad kolenem vše naštěstí vyřešily tejpy . Takže po vyběhnutí kopce kde bylo tentokrát více místa jsem už tušil , že to bude dobrý . Fartlekem jsem na Šibeníku uháněl bez čelovky temným lesíkem na hranici rizika. Náhle mě předběhl Přemek tak jsem se ho držel asi kilometr když přešel do chůze pobídl jsem ho a běžel jsem dál. To už do cíle bylo necelé dva kilometry a z kopce do města jsem nasadil rychlé tempo předběhl několik běžců a přede mnou se utvořila mezera . Když už jsem běžel na cestě k hotelu Cascáda se za mnou ozval Přemek (jsem za tebou) to jsem trochu nečekal ,ale bylo mi to vlastně jedno běžel jsem si pro dobrý čas sám za sebe. V posledním mírném stoupání však Přemek zpomalil a tak jsem doběhl do cílové rovinky osamocen. Vychutnal jsem si tak doběh do cíle nikým neatakován. V cíli jsem se konečně pořádně koukl na hodinky a byl mile překvapen. Čas pod 30 minut jsem nečekal 29:40 oficiální a reálný 29:34 byla nejrychleji zaběhnutá pětka téměř za poslední tři roky. Navíc o 04:22 zlepšení o proti loňskému závodu. Závody však nejsou jen o výkonu ,ale i o lidech takže jsem tu moc rád pár lidí viděl včetně Růženky s kterou jsem na závod přišel. Byl to nelehký ,ale krásný závod v kterém jsem se i dobře umístil 17/40 v kategorii 40+ celkově 85/256 což byl jeden z nejlepších výsledků. Ještě dlouho budu vzpomínat a také jsem opět získal ztracenou naději a sebedůvěru kterou mi poslední roky srážejí hlavně zdravotní problémy. Tak snad to je návrat do lepších časů.*****