Vítězem 48. ročníku Zimního běhu NAA se ve stylu start cíl stal na dvoukilometrové trati Štěpán Outrata z AC Pardubice za 6:33 minuty. Za ním po prvním kole bojovala o druhé místo trojice, v níž potvrdil papírové předpoklady další borec z AC Tomáš Mocek (na foto) – 6:51 „Věk nezastavím, dříve jsem to dával kolem 6:40,“ řekl mi po závodě 43letý závoďák, kterého na akci doprovázela manželka se synem a s osmiměsiční dcerkou Aničkou.

Třetí byl Simon Varmuža za 7:02 a čtvrtý Josef Havlíček 7:09. Pátý byl legendární Mojmír Svoboda, který v úvodu bojoval s nejlepší ženou – 7:14. Tou byla Karolína Vyňuchalová také z AC za 7:15. V elitním rozběhu běžela i druhá žena Barbora Žáková z Vísky – 8:07.

Běh B vyhrála desetiletá Tereza Nývltová za 8:34. Nejstraším účastníkem akce byla třetí žena Blanka Kafková, která fakt na tu šedesátku nevypadá – 11:29.

Rovinatý povrch trati, který je smíšený, a obvykle bývá pokryt sněhem či ledem, byl letos suchý a ideální k závodění.

Traťový rekord na této trati drží pražský František Zouhar, který v roce 2003, kdy se začal běhat tento okruh, sady prošly v roce 2002 rekonstrukcí a dosti se změnil hlavně povrch, dal 5:52. Na staré dvojce běžel nejrychleji v roce 1995 legendární Michal Vokolek za 5:25. Nejlepší ženský čas nadále drží Taťána Metelková z Hradce – 6:46 a na staré trati domácí Marta Fenclová za 6:38.