V sobotu proběhl v Horních Bludovicích 1. ročník běhu Hornobludovická 7.

Za účasti 43 běžců z České republiky a Polska se závodilo za krásně deštivého počasí na náročné členité, kopcovité trati se smíšeným povrchem.

Po 3. km mírném silničním seběhu následoval výběh na hráz Žermanické přehrady, po jejímž překonání následoval seběh a poté zhruba 2 km běh polním terénem po pravém břehu říčky Lučina.

Po přeběhnutí říčky Lučiny následuje po silnici zhruba 1300m dlouhé cílové stoupání, který prověří morál všech bežců a běžkyň.

Nicméně všichni vše zdárně a v pohodě zvládli. Vyhlášení výsledků, tombola a posezení proběhlo na obecním úřadě v Horních Bludovicích.

Nejrychlejší žena celkově a zároveň nejlepší žena v kategorii 40+ se stala Elen Šimonová z Horních Bludovic časem 31:14. V kategorii ženy do 39 let zvítězila Věrka Václavíková z RUN99 časem 33:54.

Nejrychlejším mužem celkově a vítěz kategorie do 44 let byl bezkonkurenční Honza Witta z LightBIKE Havířov v čase 24:44. V kategorii muži 45+ zvítězil Tomáš Wrobel v čase 27:06.