V sobotu 9. června proběhne v Kolíně 2. mezinárodní festival běhu. Běžecké závody na 15 km a 7 km pro ženy a muže doplní nesoutěžní běh Dlouhá míle pro rodiče s dětmi a další doprovodný program.

Akce po své loňské úspěšné premiéře opět propojí sportovní, kulturní a společenské aktivity pro malé i velké příznivce atletiky i dobré nálady.

Město Kolín opět vyšlo organizátorům z občanského sdružení Kolínská 14 maximálně vstříc. Také starosta města Kolína, známý svým vztahem ke sportu, bude mezi závodníky. „Zveme všechny závodníky a návštěvníky také na náš tradiční hudební festival Kmochův Kolín ,“ řekl starosta města Kolína Vít Rakušan.

Po zkušenost z loňského ročníku organizátoři připravili několik inovací. V letošním roce kvalitní zázemí poskytne krásné prostředí na Kmochově ostrově.

„Věříme, že se zde návštěvníkům bude líbit,“ říká Leoš Bešťák, předseda pořádajícího občanského sdružení Kolínská14. Také v letošním ročníku bude organizován nesoutěžní rodinný běh. „Jsou připravena startovní čísla a zasloužené odměny pro všechny děti, které se zúčastní Dlouhé míle, tedy rodinného běhu. Účast pro všechny registrované rodiče s dětmi zdarma," doplňuje pozvánku Leoš Bešťák.

Dopoledním programem v amfiteátru bude přítomné provázet vystoupení dětí ze zájmových sdružení a z dětského domova Býchory.

Příležitost pro sportovce

Vrcholem programu budou běžecké závody na 15 km a 7 km pro ženy a muže. Významnou novinkou je úprava závodních tras 15 i 7 km, které jsou postaveny jako okruhy.

S jejich přípravou profesionálně pomohl hlavní partner společnost Eurovia CS. Rozšířeny jsou běžecké kategorie, čas bude měřen online čipy. Pro nejlepší běžce jsou připravené odměny – vítěz hlavního běhu na 15 km si odnese 5 tisíc korun, nejrychlejší žena 2 tis. Kč.

Pro všechny kategorie na podium jsou připravené poukázky od společnosti Intersport, jednoho z hlavních partnerů MFB. Připravena jsou originální pamětní trička, pro všechny závodníky pravý maďarský guláš a všechna startovní čísla budou slosována v tombole.

A absolutní vítěz hlavní kategorie na 15 km získá putovní originální cenu MFB, dílo českých sklářů. Registrace účastníků je od 7:30 hod v amfiteátru na Kmochově ostrově, start závodů je od chrámu sv. Bartoloměje v Brandlově ulici v 10 hodin. Startovné činí 100 Kč.

Festival běhu se koná současně s 49. mezinárodním hudebním festivalem Kmochův Kolín. Ten začíná již ve čtvrtek 7. 6. V sobotu ve 14 hodin bude tradiční slavnostní průvod vyzdobeným městem s půvabnými mažoretkami.

Všichni účastníci a návštěvníci MFB tak mohou být také přímými diváky této pozoruhodné kulturní události. „Jsem rád, že můžeme pořádat festival běhu současně s tímto významným hudebním festivalem. Myslím, že podobný kulturní rámec na tak vysoké úrovni nalezneme u málokteré sportovní akce“, uzavírá Leoš Bešťák.

Plánovaný program

7 :30 – 9 :30 h – Prezentace účastníků závodů 15/7km a Dlouhé míle – amfiteátr Kmochův ostrov -parkování u zimního stadionu a v přilehlých ulicích (Brankovická ul. směrem k atletickému stadionu).

9 :00 – 9 :30 h – vystoupení dětí z DDM Kolín a DDŠ Býchory – amfiteátr Kmochův ostrov

9 :30 – 9 :35 h – slavnostní zahájení 2.MFB – amfiteátr Kmochův ostrov

9 :35 – 9 :55 h – přesun závodníků, fanoušků a dětí k chrámu sv. Bartoloměje – cca 1 km – možno využít k rozklusání, protažení

10 :00 h – Brandlova ul. u chrámu sv. Bartoloměje – START závodů 15/7km ženy / muži a současně START Dlouhé míle – Rodinného běhu v trase závodu 15/7km s cílem Kmochův ostrov – pod dohledem Městské policie a organizátorů – délka cca 1.800 m.

10 :30 h – amfiteátr Kmochův ostrov – očekávaný doběh prvních borců 7 km

10 :50 h – amfiteátr Kmochův ostrov – očekávaný doběh prvních borců 15 km – hlavního vítěze 2.MFB

do 11 :45 h – amfiteátr Kmochův ostrov – postupný doběh závodníků 15 / 7 km – současně možnost využití dětského hřiště, trampolína, skákací hrad a občerstvení 11 :45 – 12 :00 h – amfiteátr Kmochův ostrov – vystoupení dětí DDM Kolín a z DDŠ Býchory

12 :00 – 12 :20 – amfiteátr Kmochův ostrov – podium a vyhlášení vítězů

12 :30 h – slavnostní ukončení 2. MFB

12 :30 – 13 :00 – amfiteátr Kmochův ostrov – hudba, občerstvení, diskuze, rozjímání.....

Více informací získáte na webu pořadatele.