Letošní nejkratším závodem a úspěšnou novinkou ve Velké ceně východních Čech v bězích byla Vrchlabská míle na čtyřsetmetrové tartanové dráze pořádaná ve středu.

V hlavním závodě na čtyři kola a kousek – 1609 metrů vyhrál za 4:44 minuty Ondřej Souček z Maratonstavu Úpice (na foto), kterého se pokoušel v druhé polovině závodu neúspěšně doběhnout loňský vítěz a čtyřicátník JIrka Čivrný – 4:49.

V soutěži žen obhájila prvenství další závodnice Maratonstavu Petra Havlová za 5:34 a loňské druhé místo opět vybojovala padesátnice Dagmar Kynčlová z Jilemnice – 5:42.

Nejzkušenější účastnicí v kategorii nad 60 let byla Eva Friebelová z Maratonstavu za 8:57. Veteránský rozběh vyhrál Petr Louda z Jilemnice, vítěz padesátníků, za 5:20.

Nejvzdálenějším účastníkem ve středu odpoledne byl druhý sedmdesátník Miroslav Pullman z Trhové Kamenice na Chrudimsku – 7:33, který jel přes sto kilometrů na tento krátký běh. Kategorii vyhrál legendární Franta Pechek z Maratonstavu za 7:06.

Velká cena si po prázdninové pauze dala už třetí závod. Ten druhý v Lupenicích vyhrál bezkonkurenčně Kamil Krunka z BK Náchod, který dal silniční dvanáctku za 41 minut.

Tento víkend, do 10. září, je uzávěrka přihlášek dopředu na další východočeskou chuťovku Saar Challenge v Hlinsku, kde se 16. září poběží tratě 70 km, maraton půlmaraton a sedmička.