Letošní vítěz Českého poháru v běhu do vrchu František Vagenknecht z Nové Paky je pověstný krůček od toho získat další prestižní primát, a to absolutní prvenství ve Velké ceně východních Čech v bězích.

Zatím poslední závod seriálu Týnišťskou desítku vyhrál v traťáku eliťák Patrik Vebr (na foto), rovinatou silniční obrátkovou desítku, teda půlkilometrový přeběh tam i zpět lesem byl letos hodně blátivý, dal pod 31 minut – 30:48 minuty. Překonal tak výkon legendárního Josefa Pomikálka z roku 1999 – 31:07. Tehdy však Pepa běžel druhý a vedoucí závodník a nyní již zapomenutý Jarda Sommer právě v terénním úseku půl kilometru před cílem vyběhl z trati, no byla to gajda sehnat jeho jméno, ta lidská paměť je holt krátká. Ale při pátrání jsem se obrátil na pořadatele Velké ceny Jirku Brycha ten mi dodal info, že Jarda v roce 1996 v Běhu městem HK vyhrál juniory za 31:23, traťák 30:07 drží zahraniční vytrvalec, který později běžel maraton na olympiádě. Tak takový borec byl Jarda Sommer.

Velká cena má před sebou 4 soutěžní dny. František v Týništi vyhrál kategorii 45 – 54 let a celkově byl za 35:02 šestý, do absolutního pořadí boduje deset nejlepších, startovalo přes 100 vytrvalců, a vzhledem k jeho soutěžní aktivitě ho asi už nikdo nezastaví.