Filip Bukovjan (2B Winner Team/KESBUK) slaví titul mistra Moravy a Slezska v maratonu. Otrokovický vytrvalec ho získal na domácí trati. Bukovjan prvenství vybojoval za čas 2:46:38, stříbrnou příčku obsadil se ztrátou 22 sekund Petr Kučera z Grymova, na třetím místě skončil Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín, 2:56:15).

Závod dlouhý 42,2 kilometru se běžel v ideálním počasí na rovinaté trati rozložené do 14 okruhů.

,,Na začátku jsem běžel na čele s Petrem Kučerou a Petrem Vabrouškem. Vabroušek brzy z čelních pozic odpadl, ale s Kučerou jsme o první příčku bojovali až do posledního kilometru,“ prozradil Filip Bukovjan. Otrokovický maratonec o zisku první příčky rozhodl 500 metrů před cílem.

,,V tomto úseku jsem zrychlil tempo a Petr Kučera na můj nástup nedokázal zareagovat,“ upozornil na klíčový moment mistrovského maratonu Bukovjan.

Ten měl v domácím 42,2 kilometrovém závodu o motivaci postaráno.

,,Podél trati mě povzbuzovali děda, babička i rodiče. Přítelkyně Barča Macurová se mi starala o občerstvení. Všichni mě pak čekali v cíli,“ děkuje za podporu Filip Bukovjan.

,,Atmosféra kolem závodu byla díky divákům nezapomenutelná. Diváci všem maratoncům skvěle fandili. Navíc pořadatelé pro maratonce i diváky připravili výborné zázemí,“ užíval si mistrovský maraton domácí vytrvalec. Bukovjan mladší po svém závodu ještě fandil svému otci v půlmatatonu. Vlastimil Bukovjan v něm v kategorii mužů nad 60 let vybojoval díky času 1:30:42 zlatou příčku.

Otrokovický maraton se konal v rámci Síť 21 běžeckého festivalu Otrokovice 2023.