Letošní druhý závod Kobeřických běhů, a to „20“ provázelo po celé nedělní dopoledne příjemné běžecké počasí pro vytrvalce. Teplota okolo 13 °C a k tomu polojasná obloha.

A tak se v devět hodin ráno sešlo na startu tohoto závodu vedoucího po Prajzských dědinách, kde střídá jeden kopeček druhý, 103 běžců a běžkyň, aby vstřebali 19,7 km asfaltu s převýšením 220 m a zabojovali o body do Prajzsko-Opavské běžecké ligy.

Po tradiční dnes opravdu rázné rozpravě pana Halfara o trati, která neodmyslitelně patří ke Kobeřickým závodům, bylo odstartováno od hřiště místního Sokola.

Společně s dvacítkáři odstartovali také závodníci na šestikilometrové a desetikilometro­vé trati.

Šestku dnes nejrychleji proběhl Tomáš Mrovec AO Kobeřice (23:32). Druhý skončil Radim Stuchlík TJ Sokol Kobeřice (23:53) a třetí Jiří Žurek Jof-X-Team (25:44).

Nejrychlejší ženou se stala Eva Žůrková Jof-X-Team (28:40). Druhá doběhla Barbora Hadašová (29:07) a třetí Jana Kilarová MK Seitl Ostrava (29:47).

Na desítce doběhli muži v pořadí: 1. David Bernacik (38:07), 2. Tobiáš Pavelka (38:23) oba SK Oceláci Ostrava a 3. Dan Šindelek MK Seitl Ostrava (40:47).

Mezi ženami brala zlato Veronika Krajíčková BK Ludgeřovice (47:50), stříbro Radka Rinková PBK Kravaře (53:02) a bronz Marie Laburdová AO Kobeřice (54:03).

Dvacítku nejrychleji rozběhla dvojice David Wittek OTC Vlčáci a Luděk Slonina. Na osmém kilometru však už Slonina Wittkovi nestačil a ten si v čase 1:12:09 doběhl s přehledem pro vítězství. Druhý Slonina finišoval v čase 1:13:33. Třetí doběhl matador Robert Chrudina (1:15:25).

Mezi ženami obhajovala loňské vítězství Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná a časem 1:24:45 úspěšně obhájila. Druhou pozici po celou dobu kontrolovala Marie Suchánková Energy Sport Bolatice (1:26:50) a třetí skončila Marie Vybíralová AO Kobeřice (1:30:42).

Zatímco dospělí závodili, byly také připraveny závody pro děti a žactvo od 50 m – 1300 m. Za 30 kč startovného čekala v cíli na všechny tatranka a čaj. Po ukončení všech závodů proběhlo vyhlášení medailistů, pro které byly připraveny finanční odměny a jelikož motto Kobeřických závodů je „Kobeřice plné běhu“ tak obálky byly určitě plné peněz.