Běžecký seriál 7 pohoří dorazil po Jizerských horách do Orlických. A zde měla v minulých letech na hlavní trati, letos 24 km se součtem stoupání 920 metrů, „předplaceno“ vítězství místní běžecká ikona, padesátnice, Taťána Metelková z Hradce Králové. Několikanásobná vítězka Velké ceny východních Čech v bězích ve středu před akcí vyhrála na proslulé slatiňanské lesní trati Janderovskou desítku.

Tentokrát však tato mistryně svého oboru svoji mistryni našla v současné době v nejlepší běžkyni z Vysočiny, čtyřicátnici Olze Krčálové z Polné. Ta si letos na mnoha závodech zaběhla osobní rekordy.

„Moc jsem si na legendární Táňu nevěřila. Jela jsem tam s tím, si to užít a běžet jak to půjde. Bylo to super. Trať byla pěkná a běhatelná, dobře značená. A počasí vyšlo parádně. Taňa běžela od startu přede mnou. V polovině jsem ji začala stahovat a na 13 km jsem ji předběhla. Ale běžela skvěle. Doběhla jen chvilku za mnou. Klobouk před ní dolů,“ řekla mi po závodě sympatická závodnice z Polné.

V absolutním pořadí byla Olga Krčálová na čtvrtém místě za 2:02:32 a Taťána pátá za 2:06:55. Na foto je s nimi třetí v kategorii nad 40 let Martina Pohořalá za 2:29:52, čtvrtá žena celkově.

Absolutním vítězem byl Štěpán Matějka za 1:58:24. Další závod 7 pohoří je 15. června v Jeseníkách.