Tomášovi Štverákovi se dařilo v Maďarsku. V závodu Salomon Ultra Trail Hungary obsadil bronzovou příčku. Na 111,1 kilometru dlouhé trati s převýšením 4200 metrů, dosáhl času 11:58:58. Zvítězil domácí maďarský vytrvalec András Dittrich, který byl v cíli rychlejší o 52 minut a 29 sekund, na stříbrné pozici skončil v čase 11:31:53 Tomasz Kik ze Slovenska. Závod měl start i cíl v městečku Szentendre, které leží zhruba 20 kilometrů severně od Budapešti.

,,V květnovém termínu jsem hledal nějaký závod a hlavně jsem chtěl zkusit něco nového Navíc Szentendre leží blízko Budapeští a tak jsem start v maďarském ultratrailu spojil s návštěvou hlavního města Maďarska,“ vysvětluje Tomáš Štverák.

Na start se postavilo zhruba 300 vytrvalců.

,,Trasa byla hodně běhavá, místy technická, nechyběly na ní výstupy ani seběhy. Bylo na ní hodně bahna, takže byl závod těžší, než jsem čekal,“ přiznává ultraběžec ze Zubří. Běželo se však v ideálním počasí. Jenom ráno na začátku závodu hodně pršelo.

,,Na trati jsem chtěl podat co nejlepší výkon. To se mi také dařilo. Jenom zhruba kolem 50. kilometru se mi ozvala menší bolístka z tréninku. Tomu jsem musel přizpůsobit tempo. Pobyt na třetím místě jsem ale uhájil,“ potěšil povedený výsledek v Szentendre Tomáše Štveráka. Další závod ho čeká v sobotu 8. června, kdy bude v okolí Lysé hory bojovat o český titul v Ultra Sky maratonu.