Organizátoři běžeckého závodu Starobělské Lurdy, turistických pochodů A migej!, Štramberský Jasoň a Švihák rožnovský, odstartovali 1. dubna virtuální charitativní běžecký závod, jehož výtěžek bude věnován záchranářům ze Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezské­ho kraje.

„Jsem rád za každou akci v našem kraji, kterou se přispěje na dobrou věc a naši zdravotníci nyní potřebují jakoukoliv pomoc. Taky rád běhám v lese, takže se určitě zúčastním,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka. „A nejen já, celý krajský úřad do toho půjde s vámi,“ dodal s úsměvem.

A migej na Lurdy! si může zaběhnout každý zájemce až do poloviny dubna. Vypsány jsou oblíbené trasy na 1 km, 3 km, 5 km, 10 km a na 3,2 km dlouhou trať Starobělských Lurd, které se tradičně konají každou druhou listopadovou neděli.

„Běžci si mohou zvolit i vlastní trasu, kdekoliv v kraji, dokonce ji nemusí běžet, ale stačí si ji jen tak projít. Důležité je, že přispěje malou finanční částkou na pomoc našim záchranářům, kteří potřebují na ochranné pomůcky každou korunu. Pro tuto akci jsme zřídili transparentní účet, takže lidé mohou sledovat jak částka narůstá,“ říká hlavní organizátor této nevšední akce Rostislav Bažanowski.

Princip účasti je jednoduchý. Běžec či chodec si vyberte den i trasu tak, jak mu vyhovuje, zaregistruje se a pak už jen stačí zajít si do parku, do lesa nebo kamkoliv, kde je minimální koncentrace lidí a užít si alespoň část dne aktivně a v pohybu. Přispět mohou samozřejmě i ti, kteří běžet nechtějí. Ke startovnému, které činí 100 Kč, je možné přidat dobrovolný příspěvek navíc.

„Rádi bychom touto cestou také vyjádřili velké díky nejen zdravotníkům, ale i hasičům, policistům, dobrovolníkům a všem, kteří pomáhají. Jsme v tom spolu,“ dodal předseda spolku Bezva běh pro bezva lidi Bažanowski.

Registrace probíhají na www.bezvabeh.cz/…itativni-beh

Transparentní účet