Klub Aspot Hulín v sobotu 5. září pořádá 5. ročník Olympijského Hulmena. Závod bude probíhat na tratích s olympijskými distancemi složené z 1500 plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu.

„Plavat se bude v hulínském koupališti, cyklistika se pojede na okruhové trati mezi Hulínem, Záhlinicemi, Tlumačovem a Otrokovicemi. Závěrečný běh je rozložený do 5 okruhů v hulínském parku poblíž koupaliště,“ podal základní informace jeden z domácích pořadatelů Rostislav Burda.

V podniku, který je posledním pátým letošním závodem Okresního poháru v triatlonu na Kroměřížsku Triseries 2020, je vypsáno 5 kategorií pro muže, 3 kategorie pro ženy, dále pak kategorie pro juniory a kategorie pro juniorky. Bojovat se bude také o přeborníka a přebornici Hulína. Na Hané si zazávodí i smíšené štafety.

Start závodu je v areálu koupaliště v Hulíně v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 7.30 a 8.30 hodinou. Startovné je pro jednotlivce 500 Kč, pro štafety 900 Kč.

Po skončení závodu proběhne nejprve vyhlášení výsledků Olympijského Hulmena a poté vyhlášení celkových výsledků Triseries 2020 V loňském roce Olympijského Hulmena vyhrál Petr Cívela z Příbora (1:58:21). V závodu žen zvítězila Brňačka Tereza Tůmová (2:19:42).