Seriál večerních běhů 2020 zakončí v sobotu 5. září 5. ročník Nočního běhu v Holešově. Start 10 kilometrů dlouhého závodu je na atletickém stadionu v Holešově v 19.30 hodin. Na stejném místě je také cíl. Prezentace probíhá od 17 do 19 hodin.

„Poběží se směrem na Holešovské rybníky, Želkov, Kopaniny, Dobrotice s cílem opět na holešovském atletickém stadionu,“ letmo představil trať ředitel závodu Vladan Daněk.

Krosaři mají možnost poměřit síly ve 4 mužských a 4 ženských kategoriích. Zazávodit si můžou i tandemy mix složené z jednoho muže a jedné ženy bez rozdílu věku. V povinné výbavě nařízené pořadatelem závodu jsou však vzhledem k večernímu času čelovky.

Startovné zaplacené do 28. srpna je 300 Kč. Na místě pak 399 Kč.

„Prvních 100 přihlášených běžců dostane funkční tričko s logem a běžeckým motivem. Všichni běžci pak finišerskou medaili v cíli, občerstvení a jídlo ve formě bufetu v cíli a těšit se můžou i na reklamní předměty od partnerů,“ prozradil ještě Daněk

Už od 18 hodin bude v Holešově na programu rodinný charitativní běh. Ten měří 500 metrů. Jeho startovné je 200 Kč.

V loňském roce prvenství ve 4. ročníku Nočního běhu v Holešově vybojoval reprezentant týmu Sykora running Filip Vabroušek z Malenovic, který na náročné trati dosáhl času 36:45. Závod žen vyhrála v čase 42:11 Martina Novotná z Brusného z týmu ONěmec.