V sobotu 21. srpna se uskuteční 18. ročník Běhu na Svatý Hostýn. Závod startuje ve 13 hodin na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Cíl je u rozhledny na Svatém Hostýně.

Běžci při stoupání na vrchol Hostýna musí zdolat trať dlouhou 5 kilometrů s převýšením 422 metrů.

Prezentace probíhá v budově společenského domu Sušil od 10 do 12 hodin. Startovné pro běžce přihlášené elektronicky je 200 Kč, na místě 250 Kč. Vyhlášení výsledků proběhne u restaurace Ovčárna na Svatém Hostýně v 14.30 hodin.

,,První kilometr vede po rovině. Potom následuje až do cíle náročné stoupání,“ informuje ředitel závodu Karel Novák.

V tradičním běhu do vrchu na Kroměřížsku je vypsáno 5 mužských kategorii, 4 kategorie pro ženy, dále pak kategorie pro juniory a juniorky. Orelští závodníci pokud se ve svých kategoriích umístí na medailových pozicích, mají možnost postavit se na stupně vítězů dvakrát.

,,Nejlepší vrchaři budou finančně odměněni. Po vyhlášení výsledků rozdáme také spoustu věcných darů a darů od sponzorů. Navíc každý účastník našeho běhu obdrží dárek,“ prozradil ještě Novák.

Loni se v běhu na trati mezi Bystřicí pod Hostýnem a Svatým Hostýnem ve všech kategoriích závodu zúčastnilo 164 běžců a běžkyň z Česka, Slovenska a Polska.

Prvenství v roce 2020 mezi muži s velkým náskokem vybojoval za čas 22:19 Brňan Lukáš Kučera (Eleven Run Team). Z regionálních borců skončil na čtvrtém místě Tomáš Blaha (AK Kroměříž, 24:01). Závod žen vyhrála Martina Novotná z Brusného (TÜV SÜD Rusava Bike Team), jež brala zlatou příčku za čas 28:55.