Nadace Jedličkova ústavu pořádá charitativní běh na podporu dětí a mládeže s postižením

V úterý 25. června se každý milovník či milovnice běhání může zúčastnit běhu pro Jedličku. Jedná se o benefiční běh v areálu národní kulturní památky Vyšehrad a trasy běhů vedou kolem dominant Vyšehradu – baziliky Petra a Pavla a rotundy sv. Martina. Hlavní běh odstartuje v 17 hodin.

Veškerý výtěžek získaný ze startovného bude věnován Nadaci Jedličkova ústavu, která dlouhodobě podporuje mladé lidi s postižením v jejich vzdělávání a integraci do společnosti. Patrony Běhu pro Jedličku 2024 jsou herec Vladimír Polívka a zápasník Artur Omarov.

Závod nabízí několik závodních tras od lehčích pro děti a mládež v dopoledním čase (registrace zde: STOPNITO | Detail závodu ) až pro trasy pro dospěláky v délkách 2600 a 5400 metrů (registrace zde: STOPNITO | Detail závodu ). Jednotlivé trasy budou obsahovat symbolické překážkové zóny, které budou reprezentovat bariéry, se kterými se denně potkávají děti a mládež s tělesným postižením.

Novinkou letošního ročníku je i speciální kategorie pro maminky či tatínky s kočárky na 1000 metrů.

Registrace byla již spuštěna a je možné se přihlašovat na stránkách www.behprojedlicku.cz.

Nadace Jedličkova ústavu

Nadace Jedličkova ústavu byla založena 22. října 1990. Základním posláním je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a škol a také k neziskovým organizacím v celé ČR, které mají podobné poslání jako Nadace.

Další informace:

http://www.behprojedlicku.cz

fb event:

https://www.facebook.com/…284596505958