Po nějaké době jsem měl příležitost otestovat jednu z nejlepších bot od Mizuna, tentokrát šlo o novinku Wave Rider 28.

Každý si chce běh užít a Mizuno opět potěšilo, trénink v těchto botkách byl super, měl jsem dokonalý pocit měkkosti při každém kroku. Mám je už pár týdnů, naběhal jsem v nich desítky kilometrů a můžu říct, že proti Nike Pegasus, které jsem si koupil loni, jsou tyto botky lepší, protože jsou širší, a to hlavně v přední části boty. Takže konec puchýřů při delších trasách.

S novou mezipodešví se směsí Energy Foam je krok dynamický a řekl bych až přátelský po každém dopadu na asfalt. Já jsem asfalťák a tyhle Ridery jsou na tvrdý povrch ideální.

Kromě toho máme na zadní straně mezipodešve novou strukturu Mizuno Energy NXT, která je zodpovědná za poskytování potřebné stability a vedení kroku běžce s vyšší váhou. Já sice vážím při 182 cm nějakých 75 kg, ale i tak ve svém věku už potřebuji stabilnější boty, takže za mě ok.

Jednou ze silných stránek těchto mizun je skutečnost, že jejich velká část obsahuje vysoké procento recyklovaných materiálů, které jsou zodpovědné za pomoc při péči o životní prostředí. To je v dnešní době hodně aktuální záležitost. Palec nahoru.

Aby byly tyto běžecké boty ideální pro běh i v rychlejších tempech, potřebujeme také vhodný svršek, a tenhle skvěle sedí a navíc je příjemný na dotek. Látka svršku je velmi lehká a prodyšná.

Podešev nabízí perfektní přilnavost a trakci na všech typech asfaltu díky pryži, která je vysoce odolná proti oděru. Tímto způsobem máme botu, která perfektně drží a má velkou životnost.

Pokud jste běžec vyšší váhové kategorie nebo chcete začít běhat s větším pohodlím a stabilitou, jsou tyto Mizuno Wave Rider 28 ideální volbou. Jsou to moje třetí Ridery a opět velká spokojenost.

Pro koho:

Pro běžce střední váhové kategorie. Univerzální běžecká bota s jedinečnými vlastnostmi, vhodná jak pro začátečníky, tak zkušené běžce.

Technologie:

Mizuno Wave, Mizuno Enerzy, SmoothRide, X10, Premium Insock

MATERIÁLY

Svršek tvoří z více než 90 % recyklovaný textilní materiál. Materiál podšívky je recyklovaný z více než 90 %. Vlnová deska je vyrobená z materiálu na rostlinném základu Pebax Rnew®.

Hmotnost: 280 g (M)

Výška špička/pata: 26,5/38,5