Už od prvních metrů po startu se ujal v Ostravě vítkovický běžec, svěřenec Aleny Peterkové, vedení. Rovnoměrné tempo si udržel až do cíle a nikomu nedal šanci. Zvítězil v čase 33:49.

Druhým v cíli byl stále výborný slovenský veterán Jan Križák (AŠK Grafobal Skalica), na vítěze měl ztrátu více než minutu a půl – 35:27. Třetím v cíli byl jeho oddílový kolega Michal Luhový – 36:25.

Nejrychlejší ženou dnes byla Adéla Esentierová (BET Ostrava), když 10,55 km zvládla za 41:37. Druhá v cíli skončila Ivana Zbořilová – 45:05, třetí pak veteránka Danuše Škrdová – 45:27 (obě MK Seitl Ostrava).

„Zima mi nějak zvlášť nevadí, na Hlavní třídě v Porubě běhám celkem rád. Čtvrtmaraton jsem tady už běžel několikrát. Na Hornickou desítku jsem přihlášený, ale ještě uvidíme, jestli tam nastoupím. Závody v tomto období beru jako přípravu na maraton, za kterým bych chtěl odletět někam do tepla,“ řekl bezprostředně po závodě Aleš Miko.

Nutno dodat, že dnešní vítěz běžel opět výborně a ostatní závodníci mohli na něm oči nechat. Běžeckou techniku zvládá na výbornou.

Mezi padesátníky dnes exceloval Ervin Páleník ze slovenské Nomy Trenčín, když trať zvládl za 38:45. Druhý za ním skončil Petr Škrabánek z Bílovce – 39:31. Pro třetí místo si doběhl Roman Slowioczek (MK Seitl Ostrava – 39:47).

V kat. nad 60 let zvítězil Stanislav Sviták (MK Seitl Ostrava – 43:28) před Jirkou Strakošem, který běžel každý okruh velmi vyrovnaně za 7 minut, ale ten poslední zvládl za 6:44 min. Zatímco většina „kapala“ zkušený lišák z Kopřivnice tempo v závěru dokázal příkladně vystupňovat.

V ženách nad 35 let se nejvíce dařilo Karin Javorské (BK SAK Ložiska Karviná – 48:54), ještě lépe však dnes zaběhla vítězka kat. nad 45 let Danuše Škrdová (MK Seitl Ostrava – 45:27).

Závodu, který se pravidelně koná od roku 2000, se zúčastnilo celkem 161 běžců – v uplynulém roce 206!

Na závěr nutno poznamenat, že se pořadatelům letos konečně podařilo připravit trať té správné délky tzn. 10,55 km.