V neděli se v holandském Apeldoornu konal jubilejní 40. ročník Midwinter Marathonu. Za téměř ideálních podmínek se na start závodu postavilo rekordních 12 216 účastníků, mezi kterými bylo tradičně i několik českých zástupců.

A nevedli si špatně. Ba naopak výborně. Mulugeta „Mireček“ Serbessa se po roce opět ukázal na maratonské trati a hned v prvním závodě zvítězil. Z Holandska si odváží zlatou medaili za výkon 2:28:29, a to v téměř 42letech. Klobouk dolů!

Porazil o 26 vteřin Keňana Emmanuela Biwotta. Třetí skončil Maročan Hicham Alaoui – 2:30:31.

Z dalších českých zástupců se závodu zúčastnil Pavel Brýdl, který skončil na šestém místě – 2:35:15. Pro deváté místo v celkovém pořadí si doběhl Petr Havelka s časem 2:39:57. Hned za ním se na desátém místě umístil Ervin Beshir ze Zdic – 2:42:45.

Ženám kralovala Petra Kamínková z Olomouce. K vítězství ji stačil čas 2:53:31. Zanedlouho po závodě poslala BezvaBĚHu krátkou zprávu: „Do 25. kilometru jsem v pohodě držela tempo 4:00min./km, ale potom mě přestaly poslouchat nohy. Vůbec se jim nechtělo běžet dál. Jsem celá bolavá a unavená, ale šťastná.“

V maratonu jsme měli ještě jedno želízko v ohni a tím byla Radka Churáňová. Její ambice byly skromné. Maraton chtěla dát pod tři. A dala. Čas 2:55:29 jí zajistil třetí místo. Druhá doběhla domácí Vanessa Gosselink-van Dij (2:53:56).

Pěkným časem se v Nizozemí také představila 26letá Regina Procházková ze Spartaku Praha 4 – 3:04:32.