V New Yorku skončil běh na 3100 mil. V časovém limitu, který byl díky extrémnímu počasí prodloužen z 52 na 54 dní, závod dokončilo 8 z 10 účastníků.

Běh byl k vůli teplotám, které přesahovaly 40°C ve stínu, na 1 den přerušen, což stalo v historii závodu vůbec poprvé.

Surasa Mairer z Rakouska byla jedinou ženou, která se postavila na start tohoto náročného závodu.

Její předchozí 2 pokusy o zdolání vzdálenosti 3100 mil byly neúspěšné, smůlu chtěla v tomto roce zlomit.

Od prvního podávala velmi dobré výkony, každý den těsně překračovala vzdálenost 60 mil, což jí dávalo naději, že závod dokončí ve stanoveném časovém limitu.

47. den ji zastavily bolesti v lýtku, které jí nedovolily dále pokračovat v běhu. Lékař při prohlídce zjistil natržení lýtkového svalu.

TIP: Čtěte také Sarvagata Ukrainskyi vítězem ultramaratonu v New Yorku !

Surasa však s velkým sebezapřením v závodě pokračovala, střídala běh s chůzí a bojovala o svou šanci závod dokončit.

Do cíle doběhla poslední den závodu ve 21.30 hodin, tedy 2,5 hodiny před vypršením časového limitu.

Její třetí pokus dokončit 3100 Miles Race byl úspěšný a jako jediná žena, která závod dokončila, si odnesla cenu za 1. místo.

Pár hodin před ní do cíle doběhl Pradeep Hoogakker, který 3100 mil uběhl také poprvé a je také prvním Holanďanem, který tento náročný závod zvládl. 2 závodníci 3100 Miles Race v časovém limitu nedokončili.

Slovenský ultravytrvalec Ananda-Lahari Zuščin uběhl za 54 dní vzdálenost 2.732,48 mil. Běžec z východosloven­ského Kysaku bojoval až do konce, skončil poslední den v 21.30 hodin poté, co do cíle doběhla Surasa Mairer.

Purna-Samarpan Querhammer z Německa uběhl 1.984,46 mil, ze závodu jej vyřadilo zranění.

Purna-Samarpan Querhammer – 1984.46 mil

Autorem příspěvku je Libor Svozil, člen Maraton klubu Seitl Ostrava, jehož oblíbenou disciplínou jsou tratě delší než 42,195km. Jeho druhou vášní je metalová hudba.