Karel Ketner (SSK Vítkovice) dokázal potřetí v řadě vyhrát hlavní 10 km trať Olympijského běhu v Ostravě-Porubě. Za třicetistupňového vedra dosáhl času 36:54. Někomu se může zdát, že čas je průměrný, ale mezi běžci kolovala informace, že trať je dlouhá cca 10 200 m.

Pro druhé místo si v konkurenci 146 účastníků doběhl zkušený Marek Škapa za 37:31. Třetí místo bral Ondřej Dominik – 37:41 (oba MK Seitl Ostrava).

„Moc teď nemám čas na běhání ani na sportovní chůzi, takže vítězství mě docela potěšilo,“ usmíval se spokojeně Karel Ketner.

Mezi ženami bylo jasno, pro první místo si s velkou převahou doběhla Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava – 39:53), druhá skončila Adéla Esentierová (BET Ostrava – 42:59), třetí pak Iva Pachtová (MK Seitl Ostrava – 48:28).

„Dneska jsem šla tréninkově, první pětku volně a pak jsem do toho šlápla,“ řekla v cíli Petra Pastorová.

Pětikilometrový závod vyhrál Marek Zeman (17:15) před Liborem Pavelkou (17:58) a Vojtěchem Gruchalou (19:31).

„Dneska jsem nastoupil na poloviční distanci, protože v sobotu jdeme s Alešem Veličkou Heroes race v Hradci nad Moravicí. Loni jsem tam skončil až čtvrtý, tak letos bych se chtěl posunout výše,“ popisoval Marek Zeman, který nedávno vyhrál Mad Race na Vankáči.

Mezi ženami se na stejné trati nejvíce dařilo Lucii Gruchalové (20:42), druhá skončila Lenka Švidrnochová (22:51), třetí Hana Haroková (23:02), dřívější výborná běžkyně, která se na závodní trati objevila snad po deseti letech. Nutno podotknout, že stále vypadá stejně, tedy výborně.

Moc se nedařilo pořadatelům resp. Českému olympijskému výboru, který za celým seriálem Olympijských běhů stojí, se silným partnerem jako je T-Mobile jim totiž výrazně poklesla proti loňsku účast. V roce 2015 si přišlo zaběhat 515 závodníků, letos jen 379.