Za celkovým prvenstvím ve Velké ceně východních Čech kráčí Kamil Krunka z Náchoda. Atlet, který se do soutěže zapojil až v její druhé polovině, sbírá většinou jenom prvenství. Vyhrál desítky v Meziměstí, Adršpachu, Sedlonově. Druhý byl v Novém Městě nad Metují a bodoval i v Náchodě. Další zářez udělal v neděli v Horní Ředici u Holic.

V obci na Pardubicku se sešla kvalitní a početná konkurence. Na úředně změřené desítce bojovala o prvenství trojice Krunka, loňský vítěz Lukáš Gdula a Michal Majoroš z Hradec Králové. Krunka si v pohodě hlídal pozici ve vedoucí skupince a tradičně dlouhým nástupem rozhodl závod pro sebe. Druhý proběhl cílem Gdula třetí Majoroš.

Ženy v Ředicích běží pětku a na loňský úspěch nenavázala Marta Fenclová z Pardubic, kterou v pohodě přejela Taťána Metelková z Hradce Králové. I třetí v cíli byla žena z kategorie 35 – 44 Evička Vítová z Nového Města nad Metují. Takže nepopulární čtvrté místo a cesta domů bez ocenění zbyla na Denisku Kozákovu z Hradce Králové.

Pátá byla nejlepší z kategorie nad 45 let a vedoucí žena Velké ceny východních Čech Anna Krátká ze Svitav. Šestá byla nejlepší mladá. Triatlonistka Markéta Hronová, která nedávno dala iron mana za 11 hodin, navíc před závod absolvovala osmnáctikilometrový běh do místa konání závodu.