Šestým závodem pokračoval Brněnský běžecký pohár. Na start Běhu kolem Kanic se postavilo 138 mužů a 49 žen, juniorů a dorostenců.

V kategorii mužů si na 10 km trati doběhl pro vítězství Roman Rudolecký z VSK University Brno – 35:26. Druhým mužem v cíli byl Daniel Orálek (AC Moravská Slavia Brno – 35:58), na třetím místě se pak umístil Karel Zadák (Triexpert – 36:17).

Na pětikilometrové distanci vyhrála Simona Vykoukalová (Rocktechnik Triatlon) s časem 21:18 těsně před Patríciou Gánovskou (Vysoké Tatry – 21:19) a Šárkou Macháčkovou (AC Moravská Slavia Brno – 21:55).

Po šesti závodech z deseti vede průběžně v Brněnském běžeckém poháru Daniel Orálek před Alešem Palkem a Rostislavem Puklem.

V kategorii ženy, veteránky, juniorky, dorostenky, dorostenci a junioři si drží první místo junior Ondřej Jelínek před dorostencem Petrem Konečným a juniorem Davidem Martínkem. Na čtvrtém a pátém místě jsou Patrícia Gánovská resp. Alice Zachariášová.