V centru východních Čech je bohatá běžecká nabídka i před vánočními svátky. Již tuto středu 12. prosince v 18 hodin pokračuje druhým závodem Zimní pohár Srchu. V obci sousedící s Pardubicemi se opět za umělého osvětlení poběží pěti okruhový závod na devět kilometrů s asfaltovým povrchem. V úvodním klání vyhrál duatlonista Tomáš Pozler za 32:14 před atletem Milanem Uchytilem z KPA Pardubice. Třetí byl vítěz sršského poháru 2017 – 2018 Václav Rohlík z AC Pardubice 34:44. A čtvrtý neúnavný Jirka Doucha z Náchoda (35:29), který na víkendovém hradeckém Veveřím trailu byl druhým veteránem nad 40 let za Milošem Kratochvílem. Nejlepší ženou v Srchu byla Pavla Smutná z OOB Vamberk za 45:13.

Další akcí, ale v sousedním krajském městě Hradci Králové, bude 22. prosince první ročník Vánočního půlmaratonu, který se uskuteční na tří okruhové lesní trati, poběží se po širokých lesních cestách. Start závodu je v 12 hodin u lesního Bufetu U Vlka, ten je přístupný z hradecké čtvrti Malšovice.