V sobotu skončilo po dlouhých přípravách mistrovství Evropy veteránů a MČR v běhu do vrchu.Tyto soutěže byly součástí 35. ročníku běhu Janské Lázně – Černá hora. Všech soutěží se dohromady zúčastnilo 504 závodníků a Česká republika byla jako vždy velice úspěšná. Výsledky potvrzují, že stále patříme k světové i Evropské špičce.

Z velice těžké a náročné trati o které se účastníci vyjádřili, že patří k nejhezčím tratím si Česká republika vybojovala 27 medailí z toho 16 zlatých.

Nejstabilnější závodníci:

Blanka Paulů, Oldřich Šmída a Miloš Smrčka získali opět zlaté medaile, Blanka Paulů dokonce po deseti zlatých z MS uspěla i na ME. Ostatní závodníci – medailisté patřili k příjemným překvapením.

MČR bylo současně kvalifikací na ME v běhu do vrchu ve Švýcarsku a ve všech čtyřech kategoriích předvedli účastníci velmi kvalitní výsledky.

Součástí mistrovství připravili pořadatelé i velmi kvalitní dvoudenní kulturní programy včetně opery Prodaná nevěsta.

Pořadatelé z TJ MARATONSTAV, kteří celé závody připravovali dokázali, že TJ patří ke špičce běžců do vrchu a zanechali nejen pořadatelskou stopu ale i účastnickou. Startovalo 8 žen a 10 mužů, v MČR 2 ženy 1 muž a 1 junior a získali stříbro na MČR – Pavla Matyášová Schorná, v ME vet. zlato Blanka Paulů a Oldřich Šmída, stříbro Jiří Javůrek a František Pechek, zlato v družstvech – Blanka Paulů, Renata Hájková, Eva Jirásková, Oldřich Šmída, Jiří Javůrek, František Pechek, Petr Pechek, Oldřich Kubík, bronz v družstvech Šárka Pechková, Miloslava Vraštilová.