Dva fenomény – běhání a lokální pivovary dohromady vytvořily jedinečný koncept, seriál závodů Pivní běhy. Oba pojmy samostatně a v reálném provedení dávají pocit volnosti. A co jiného pojí dohromady běh a pivo? Myšlenka Pivních běhů je prostá, přeměnit prastarou lež „jdu na jedno“ v senzační realitu „běžím na jedno“. Již 15. září chystají další zastávku v okolí pivovaru Hostivar v Praze.

Jak závody pojmete, záleží čistě na vás, protože občerstvovací stanice nabízí oba typy ionťáku – sladký i hořký. A tak je možné běžet na čas jako o život, anebo si užívat závodní trasu plnými doušky, povídat si s dalšími běžci a těšit se z každého uběhnutého metru i zastávky.

Organizátoři odmění nejrychlejší běžce, ale i závodníky, kteří nejlépe odhadnou sami sebe. Co to znamená? Hodnotné pivní i sportovní ceny dostanou kromě prvních třech žen a mužů v každé věkové kategorii také ti, kteří se rozhodnou běžet závod na pohodu dle svých možností a odhadnou co nejpřesněji svůj čas v cíli bez použití jakékoli měřící techniky.

Každý závod seriálu Pivní běhy také charakterizuje magické číslo – typický stupeň piva, datum konání závodu i počet kilometrů. V případě Hostivařské patnáctky je to závod dne 15. září na 15 kilometrů v okolí Prahy 15 a Hostivařské přehrady, který hostí pivovar Hostivar a kde na vás čeká za odměnu točené 15° pivo. Vymlouvat se, že na závod jako občasný sportovec a milovník dobrého piva nepatřím, by byla škoda. Na rozdíl od řady jiných podniků Pivní běhy jsou určeny i pro naprosté začátečníky a navnadily nazout běžecké boty nejednoho hospodského povaleče. Jedná se o společenskou událost, příležitost se sejít s přáteli při sportovní události a zároveň u točeného zlatavého moku.

„Snažíme se závodní ochutnávkou přilákat k pravidelnému sportování širší spektrum veřejnosti a dokázat, jak je příjemné běhat pro radost. Názorně ukazujeme, že každý závod nemusí být „na krev“, ale že existují i ty s rodinnou atmosférou spojené s poznáním zákoutí republiky a ochutnávkou místního piva. Na každé zastávce seriálu má daný pivovar překvapení pro závodníky, které je v ceně startovného.

Na Trautenberkově třináctce na Pomezních boudách v Krkonoších to byla prohlídka pivovaru s ochutnávkami. Jaké překvapení čeká závodníky na Hostivařské patnáctce, to se musí přijít přesvědčit sami,“ říká ředitel závodu Lukáš Netík.

Jako je běžné si zajít na jedno, mělo by být stejně samozřejmé si zajít zasportovat. Ať už v jakékoli formě. „Když si člověk jde s chutí dát pivo, měl by mít na mysli, že především (!) sport dělá hezká těla,“ dodává s úsměvem šéf organizátorů.

Co nabídne trasa Hostivařské patnáctky? Krásnou trasu v přírodě a podél vodních toků, na které ani neuvěříte, že jste ve velkoměstě. Start je u pivovaru Hostivar 2, který vyrostl na Praze 15 jako mladší brácha Hostivaru 1. Vyběhne se přes krásný areál golfového klubu v Hostivaři.

Milovníky piva v prvních kilometrech čeká občerstvovací stanice u Hostivaru 1, kde se budou moci posilnit na následující kilometry.

Trasa vede dále Hostivařským lesoparkem podél přehrady a z velkých cest se zužuje na pěšinky lemující meandry Botiče. Tudy zavede závodníky krásnou přírodou až do Újezdu. Fakt, že se vine stále podél vody napovídá jediné, bude to po rovině! V polovině trasy čeká další bohatě vybavená občerstvovačka, na které závodníci mohou doplnit energii a směle doběhnout do cíle v areálu Hostivaru 1.

Dětské závody se uskuteční před startem hlavního závodu a hostí je maskot lev Alex. Děti běží na limču a rozběhnou každý závodní den Pivních běhů. Startovné pro online přihlášené je zde zdarma. Vzdálenosti a kategorie budou upřesněny na místě podle počtu startujících, ale jedno je jasné – každý malý závodník se může těšit na krásnou medaili.

Startovné hlavního závodu, Hostivařské patnáctky, činí 350 Kč pro všechny online registrované závodníky, na místě 500 Kč. A proč se ještě vyplatí se přihlásit předem? Protože tito závodníci obdrží praktický pivní dárek – stylovou magnetku na lednici jako otvírák na pivo!

Nejrychlejší závodník si pak vyběhne hned celý sud, vítězové jednotlivých věkových kategorií získají stylové pivní i sportovní ceny. Kromě jistoty, že „běžím na jedno“, je pro všechny, kdo úspěšně dokončí závod, připravena nejen překrásná medaile, ale také bohatá tombola. Poslední zastávkou Pivních běhů v roce 2019 je Konradova 11 dne 10. listopadu v Liberci-Vratislavicích, kde závodníky čeká již třetí ročník terénního závodu s krásnými výhledy.

Ať vás běh na pivo baví a dokažte manželce či přítelkyni zcela nový rozměr hesla „běžím na jedno“.

Tak poklusem na www.pivnibehy.cz.