Pojďte stylově zakončit podzimní běžeckou sezónu! Jeden z posledních letošních trialových závodů – Běhej Valachy – už se blíží. Uskuteční se v sobotu 19. října ve Velkých Karlovicích a díky zdejší přírodě Beskyd nabídne opravdu nevšední zážitek všem, kteří se rádi kochají krásnými výhledy na podzimní horskou krajinu.

Když se navíc přihlásíte předem na www.valachytour.cz<http://www.valachytour.cz> a uhradíte startovné do 9. října, můžete se v cíli těšit na sladký dárek v podobě čerstvého valašského frgálu od karlovických pekařek.

Start i cíl závodu Běhej Valachy je tradičně u hotelu Galik, který je obklopen členitými terény jako stvořenými pro běhy různé náročnosti, ale nabízí i kvalitní zázemí pro občerstvení či převlečení.

Vybrat si můžete ze dvou tras. „Pro zdatnější sportovce jsme připravili hlavní trasu dlouhou 12 kilometrů s převýšením 350 metrů po ostrých beskydských trailech. Připravena je i lehčí trať dlouhá 6,5 kilometrů s převýšením 100 metrů. Na trasách obou distancí se můžete opět těšit na krásné výhledy do krajiny, některé úplně nové, protože místy došlo během roku ke kácení stromů po sněhové kalamitě,“ říká Vladimír Sušil, prezident seriálu Valachy tour. Běhej Valachy je poslední akcí tohoto pětidílného seriálu. Po skončení běžeckého závodu budou zároveň vyhlášeni i absolutní vítězové VALACHY TOUR.

Závod dospělých startuje v pravé poledne. V dopoledních hodinách budou připraveny závody pro děti na různých tratích dle věku, od 100 po 1 800 metrů. Děti platí při přihlášení předem symbolické startovné 50 korun a v cíli je čeká oblíbená perníková medaile.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na testování a půjčovnu trialových běžeckých bot INOV-8, prezentace a prodej speciálního běžeckého oblečení a doplňků KILPI, CEP a Reborn, odolné mobilní telefony a sporttestery iGET, stánek chytrých a vzdělávacích her Gogen Maxipes Fík pro děti, horskou prémii pro závodníky a na závěr bohatou tombolu.

Zaregistruj se online na www.valachytour.cz<http://www.valachytour.cz> a získej lepší cenu a valašský frgál jako dárek!

(mar)

Pokud možno, níže uvedené dejte do rámečku do textu prosím.

NÁŠ TIP č.1: Natrénujte (nejen) na závod Běhej Valachy přímo ve Velkých Karlovicích při Běžecké škole Miloše Škorpila<https://www.valachy.cz/…se-skorpila/> 10. – 13. října. Čeká vás pestrý trénink, ale i čas pro relaxaci ve zdejších vyhlášených wellness centrech.

NÁŠ TIP č.2: Karlovský gastrofestival bude 4. až 6. října. Nenechejte si ujít svátek všech milovníků regionální gastronomie: Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích. Již jedenáctý ročník se uskuteční ve dnech 4. až 6. října a opět nabídne ochutnávky (nejen) valašských specialit u hospůdek a restauracích rozprostřených v 3,5 km dlouhém údolí Léskové. K tomu vás čeká i mezinárodní farmářský trh, frgálová manufaktura s možností vyzkoušet si výrobu frgálů, tradiční soutěže o nejlepší frgál a klobásu, do nichž se můžete také sami zapojit, kuchařské show a další program pro celou rodinu.

Festival opět představí i hostujícího šéfkuchaře oceněného michelinskou hvězdou. Letos přijede 32letá maďarská šéfkuchařka Eszter Palágyi, první a jediná držitelka michelinské hvězdy ve střední Evropě, která připraví sobotní Michelinskou galavečeři a nedělní Michelinský oběd. Více na www.karlovskygastrofestival.cz<http://www.karlovskygastrofestival.cz>