Vypij pivo, uběhni kolo. To celé čtyřikrát. Dohromady účastníky čeká 1609 metrů a čtyři lahve zlatavého moku. Čtvrtý ročník Pivní míle Hranice se koná v sobotu 25. července.

Pravidla jsou jednoduchá, na čtyřsetmetrovém oválu běží závodníci 4 kola, před začátkem každého z nich musí vypít malé pivo. První doušek si tak dají hned po výstřelu, do cíle se pak dobíhá přímo – bez pití. Navíc je tu jedna speciální regule: kdo zvrací běží trestné kolo.

Pro hobíky i elitní běžce Závodníci budou rozděleni do dvou běhů. Jako první odstartuje pole soutěživých běžců, kteří už mají s touto disciplínou zkušenosti a chtějí se utkat o vítězství. Asi dvacet minut po nich se vydají na trať účastníci, kteří si akci chtějí hlavně užít. Každý si tak pivní míli vychutná v odpovídající společnosti.

Na své si přijdou i diváci. V prvním elitním běhu se na start postaví Maciej Skwara, specialista z Polska, který vyzve české závodníky včetně loňského vítěze Franty Zlámala. Hraničák Zlámal loni zaběhl pivní míli v čase 7:20 min, Polák Skwara se pyšní osobním rekordem 7:01.

Za zhlédnutí stojí taky zápolení účastníků ve druhém běhu. Tradičně je tu k vidění vysedávání na pivních zastávkách, ale taky ukázkové případy sebezapření, kdy i pivaři-neběžci finišují se všech sil a potom slaví při průběhu cílem.

Při pivní míli se může každý cítit na dráze jako doma. Fanoušci, soupeři a alkohol pomohou zbořit zábrany, stačí se nebrat příliš vážně. Po doběhnutí závod plynule přejde v aferparty, její součásti bude i letos koncert a jam lokálních hudebníků.

Více informací a přihlášky:

Facebook

Web