Hvězdné obsazení měl úvodní závod, silniční desítka, nedělního sportovního dne v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu v Kostěnicích na Pardubicku. Odpoledne budou následovat závody handbiků, koloběžkářů a v podvečer se uskuteční Pardubický vinařský půlmaraton, tradičně jako mistrovství republiky.

Absolutním vítězem desítky se stal Roman Pazdera ze Sokola Kolín, který na nedávném atletickém dráhovém šampionátu v běhu na deset kilometrů získal mistrovský titul mezi juniory. Za dusného počasí dosáhl času 33:38. Druhý proběhl cílem Pavel Tvrdík ze Štefko runnig teamu, který vyhrál soutěž čtyřčlenných družstev – 36:00. Celkově třetí byl Martin Molek za 37:26.

Čtvrté místo vybojoval nejlepší žena Tereza Jagošová startující rovněž za tým Roberta Štefka. Tereza byla na nedávné dráhovém šampionátu pátá a v Kostěnicích zapsala čas 37:38. Veronika Hynková z AC Pardubice byla druhá – 39:24, celkově osmá, a třetí Jana Pekařová z AC Turnov – 39:40, celkově desátá.

Nejlepší handbiker Tomáš Mošnička dal půlmaraton za 36:38 a kolběžkář Roman Matyáš za 46:02