Naši elitní orientační běžci vyhráli čtvrtý ročník Rychnovské pětky na tartanové čtyřsetmetrové dráze v Rychnově nad Kněžnou. Vzhledem k tomu, že v jednom místě oblouku bylo cca 50 metrů sněhu a ledu a musel se obíhat třetí drahou, měl závod délku spíše 5,1 kilometru. Teplota byla hluboko pod nulou a vládla totální mlha.

Vojtěch Král zde vyhrál i vloni a tehdy dal traťový rekord 15:12. Letos také běžel od startu na prvním místě (16:02). Do půlky závodu ho stínovali nejdříve Martin Čmelík z SK Hranice, ten na závod se startem v jedenáct hodin vyjížděl ze Vsetínská o půl páté ráno – 16:44, a pak hradecký Keňan Drahomír Randa, který vyhrál nad 40 let za 16:16.

Proběhly celkem tři rozběhy. V elitním byly i nejlepší ženy. Vyhrála domácí Denisa Kosová za 19:36, vloni druhá za 18:57. Celý závod běžela s třetím veteránem Tomášem Hudcovicem –19:50, druhým byl sólo běžící Jiří Hrdinka 17:23, celkově čtvrtý. O druhé místo si to rozdaly sestra vítězky Tereza Kosová (20:59), kterou v druhé půli udolala Edita Pozlerová z AC Pardubice 20:06.

První rozběh vyhrál domácí Pavel Krunčík za 19:30. Druhý závod, celkově třetí mladík, Ivo Česenek za 19:29. V něm běžela i vítězka žen nad 40 let Kateřina Kubiasová z Vlčkovic u Hradce Králové – 21:12, která v koncovce téměř docvakla čtvrtou mladici Vandu Vávrovou z Hořic – 21:11.

Nejstarším účastníkem byl šedesátník Vladimír Vacarda z Turnovska – 21:07. Naopak nejmladším byl dvanáctiletý domácí Vojtěch Paleček za 34:15.