Daniel Orálek z Brna je pořadatelem Ultramaratonu Borák v Lošticích na Olomoucku a v jeho desetileté historii ho vyhrál šestkrát, dokonce první ročníky čtyřikrát v řadě, a dvakrát byl druhý. Závod se součástí českého poháru v ultraběhu.

Dříve se běhalo 70 kilometrů a později se přešlo na současných 86. Závod je vytyčen na členitém přírodním okruhu o délce 14,3 km. Doplňkovými soutěžemi jsou maraton, tři kola, a závod na jedno kolo.

Letošní vítězný Danův čas má hodnotu 6:45:10. Druhý Jan Šunka z Louňovic dal 6:49:22. Soutěže se na hlavní trati zúčastnily dvě ženy a vyhrála za 9:16:28 Jaroslava Zelená.

Početněji než ultra běh byl obsazen maraton, který vyhrál Jan Glier za 3:15:20 a Jana Ožanová 4:12:14.