Divácky atraktivní byl souboj o prvenství v Jilemnické hodinovce. Dráha je zde spíše čtvercová tartanová o délce 333,3 metru. Na startu byli vloni nejlepší František Vagenknecht a František Buřil. Ale dorazil až ze Skutče vedoucí muž Velké ceny, kam byl závod zařazen, Jaromír Hradecký a téměř místní Jiří Čivrný ze Semil.

Po startu ostře vyrazil Jirka a za ním běžela trojice, v které byl Hradecký, Vagenknecht a Matěj Kubina, který nakonec skončil pátý za 15378. Po čtvrt hodině práskl do koní Hradecký a po půl hodině se dotáhl na Čivrného. Pak závod přes tři kilometry táhl, ale koncovku měl lepší Jirka Čivrný – 17.535.

„Abych pravdu řekl, nečekal jsem, že si dnes tam máknu,“ řekl v cíli spokojený vítěz. Druhý Jaromír 17.502 metrů šel tři dny před hodinovkou maraton za 2:35 hodiny. „Únava byla ještě znát, ale s výsledkem jsem spokojen. Byla to moje první životní hodinovka a rád to někdy někde zas zkusím.“ Třetí Vagenknecht zapsal 16.480 a čtvrtý Buřil 15.511.

Nejlepší ženou byla za 12418 Zuzana Heroldová. Druhá byla z Hradce Králové Zdenka Jonášová – 11549.