Letošní druhý závod Kobeřických běhů a to „20“ provázelo po celé nedělní dopoledne krásné slunečné počasí. A tak se v devět hodin ráno sešlo na startu tohoto zvlněného silničního závodu vedoucího po Prajzských dědinách 108 běžců a běžkyň, aby zabojovali o další body do Prajzsko-Opavské běžecké ligy. Po tradiční rázné rozpravě pana Halfara, která neodmyslitelně patří ke Kobeřickým závodům, bylo odstartováno.

Od začátku šla do čela skupinka čtyř běžců Jan Fousek, Jiří Pytlík, Patrik Pastor (všichni MK Seitl Ostrava) a matador Tomáš Blaha AK Asics Kroměříž. Ten zhruba na šestém kilometru nastoupil a ujal se vedení a udržoval si před Fouskem zhruba 150 m náskok. Na devátém kilometru ze závodu odstoupil Pytlík a Pastor se držel na třetím místě. Na posledním kilometru se ještě Fousek pokusil o závěrečný atak a Blahovi se přiblížil zhruba na 30 m, ale ten si již vítězství vzít nedal a v čase 1:11:21 finišoval jako první. Druhý doběhl Fousek (1:11:29) a třetí Pastor (1:14:07).

Mezi ženami dnes s přehledem zvítězila Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná (1:24:14) a zkompletovala tak svou sbírku vítězství na Kobeřických závodech, kdy jí „20“ ještě chyběla. Druhá za ní doběhla Martina Mazáčová AKEZ Kopřivnice (1:26:27) a třetí Marie Vybíralová AO Kobeřice (1:29:54).

Pořadatelé opět připravili i závody pro děti a žactvo od 50 m-1300 m a závod na 6 a 10 km. Šestku nejrychleji prolétl Milan Nehudek Jof-X-Team (23:34), stříbro bral Piotr Jeziorski (23:49) a bronz Roman Baláž Baláž Extreme Team Fr. (24:22).

Ženy startovaly pouze dvě, a to 1. Marie Laburdová (31:06) a 2. Simona Smolková (31:08).

Desetikilometrovou trať ovládl Tobiáš Pavelka SK Oceláci Ostrava (40:15) před druhým Tomášem Mrovcem AO Kobeřice (42:54) a třetí skončil Petr Škrobák AC Sportguides Rožnov p. R. (43:34). Jedinou ženou na této trati byla Petra Vajdová, která ji zvládla za 1:04:35.

Po ukončení všech závodů proběhlo vyhlášení medailistů, pro které byly připraveny finanční odměny a jelikož motto Kobeřických závodů je „Kobeřice plné běhu“ tak obálky byly určitě plné peněz. Všichni si tak užili závodní dopoledne a mohli se po náročném výkonu vydat na zasloužený oběd.