Chábory u Dobrušky (ek) – Po letech stagnace, kdy klesal počet startujících, chytil druhý dech Běh areálem zdraví v Cháborech u Dobrušky.

Letošní počet závodníků se pohyboval okolo stovky. Závod zařazený do východočeské běžecké Velké ceny, který na rozdíl od komerčních akcí majících ve sloganu „pro všechny“, si zde opravdu všichni díky starostlivým pořadatelům užívají.

Překvapivým vítězem jedenáctikilo­metrového tříokruhového krosu v čase 38:30 minuty byl Oldřich Schejbal startující za Sokol Hradec Králové.

Ten běžel od startu sólo závod a v koncovce jej marně stíhal Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice, jeho čas 38:46.

Schejbalovi z Třebechovic pod Orebem jsou známá sportovní rodina, která se profiluje především v běžeckém lyžování.

Absolutní rekord drží již od roku 1999 nejlepší český vytrvalec závěru minulého století Jan Pešava časem 34:21.

Ženy, děti a příchozí soutěží v samostatném běhu na jedno kolo, tedy nějakých 3,66 kilometru.

Stejně jako vloni bezkonkurenčně vyhrála hradecká Táňa Metelková v čase 12:43, tedy výkonu o 11 sekund horším než byl její rekordní zápis.