Ani 34. ročník Štramberské desítky nebyl jednoduchý. Jeden kopec střídal druhý, rovina téměř žádná. Více než 120 běžců potrápilo i teplé počasí.

S těmito podmínkami se nejlépe vypořádal Václav Bitala z pořádajícího klubu AKEZ Kopřivnice, když v sólo závodě zvítězil s časem 36:20.

Na druhém místě doběhl Jakub Ambroz (AKEZ Kopřivnice – 37:04), třetí skončil Polák Tomasz Wróbel (MKS Centrum Dzięgielów – 37:40).

„Dneska to bylo trápení. Od sedmého kilometru jsem už běžel na morál,“ popsal stručně své pocity vítěz Vašek Bitala.

Mezi ženami byla nejrychlejší Adéla Esentierová (BET Ostrava – 46:18), druhou v cíli byla Andrea Krstevová (Pearl Izumi – 46:33), třetí pak Ivana Zbořilová (BK SAK Karviná – 47:41).