Obuv začátečníka - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Obuv začátečníka

#1  08.06.2014 21:27   BioLuke Emor muž   offline   jeho tréninkový deník
3664 1 fanoušek

Zdravím, po několika stovkách kilometrů na in-linech chci přidat i běh a to hlavně přírodou když nebude přát počasí bruslím. Něco jsem si tu přečetl, ale nejsem z toho uplně moudrý. Mám necelý dva metry a i při běžné chůzi silně devastuji paty bot a proto bych si nechal rád poradit s výběrem ideální obuvy.

0
0
Nelze hodnotit

#2  09.06.2014 13:07   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

Jde o to, jakou máš váhu-postavu (příp. nadváhu), jaký máš styl běhu a způsob dopadu (na patu, na střed, na špičku), tvar nohou (do O, X, rovné), kolik km naběháš týdně-měsíčně, a na jakém povrchu v lese běháš nebu budeš běhat? Teprve pak se dá uvažovat nad výběrem bot. ;-)

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#3  09.06.2014 16:08   běhavec muž   offline   jeho tréninkový deník
2607 0 fanoušků

>> BioLuke Emor, 08. 06. 2014 21:27:10

No osobně bych doporučil něco od vivobarefoot, to je ale pro pokročilejší. Na druhou stranu by tě to odnaučilo dupat na paty. Jinak radím pokud jsi pražský zajít do Trailpointu v Jirečkově ulici na Praze 7, kde by ti měli slušně poradit a ceny mají dobré. Výběr též solidní nejen pro minimalisty.

během ke štěstí
0
0
Nelze hodnotit

#4  12.11.2014 18:18   Sintom muž   offline   jeho tréninkový deník
5476 0 fanoušků

Zdravím vás všechny. Pročítám fórum, ale je toho opravdu hodně :( Tedy bych se vás chtěl zeptat na radu. Chtěl bych boty na běhání, Měřím 173 cm 72 Kg, zatím lehká nadváha. Běhám pomalu cca 8 Km/H tempo mě vyhovuje našlapuji z lehka spíše na špičku až střed, běhám z lehka, bez rázů. Běhám po asfaltové trase. Zatím cca 8 Km 3× týdně postupně chci zvyšovat jak četnost tak délky né více jak 2 hodiny v kuse. Zatím jsem používal 4 roky staré již poměrně unavenější, ale padnoucí tenisky od Reeboku. Poslední dobou mě však jakoby bolí klemba či ploska jak to říct na levé noze, takže to chce rozhodně nové boty. Budu běhat určitě i v zimě. V místech kde běhám shíh odklízí, tedy může být drobné čvachto a nějaká ta kaluž. Tím, že začínám a nevím jestli u toho vydržím nechci boty za 3000, ale něco levnějšího. Co se týče klasických bot na chození, mě vždy sedli Adidasky, ostatní značky vždy nějak tlačili, při nákupu bruslí to byl opravdu problém bolely mě nohy téměř v každých mám nepatrně ploché nohy né moc, ale trochu ano a musel jsem si koupit hodně drahé a teď jsou ve skříni :/ Tedy prosím o nějaké typy, též jsem četl že boty na běh se mají volit o číslo větší ? Proč ?

Abych nedával dotaz do dalšího tématu. Když jsem běhal v zimě, strašně mi vadí studený vzduch do krku, řešil jsem to šálou, ale pak jsem byl od vlhkosti z dechu děsně mokrej, máte na tohle nějaký typ ostatní behají bez čehokoliv a asi jim to nevadí, mě bohužel ano.

Děkuji

0
0
Nelze hodnotit

#5  12.11.2014 20:13   rejža muž   nečinný   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Ahoj, mi se dobře poslední 2 roky běhá v Mizuno. O číslo větší, ať ti v dlouhém a prudkém seběhu nebo po závodě nezmodrá některý nehet, měl bys mít trošku prostor ve špičce. Navíc se chodidlo po několika kilometrech trošku zvětší :-)

Co se týká dýchání, tak se dá běhat bez šály před ústy do cca mínus 10°C, aspoň já to mám tak. Jinak to řeším ne šálou, ale do velkých mrazů mám kuklu z polyesteru čili funkčního materiálu, který nesaje vlhkost nebo nákrčník – taková ta dvojtá tenká šála taky z funkčního materiálu, kterou provlečeš přes hlavu na krk a pak zakryješ ústa. Až odběháš první zimu, tak to potom už tolik řešit nebudeš, pokud nemáš astma nebo jiné dýchací obtíže.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#6  12.11.2014 21:10   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Sintom, 12. 11. 2014 18:18:51

Na běh v zimě a mrazu si člověk musí zvykat postupně, tak jako na cokoliv jiného. Není to samozřejmost. Jen někdo si přivyká rychleji a jiný s tím zápasí dlouho. Nejlepší je začínat postupně během podzimu a když je už větší zima, tak zkoušet jen rychlou chůzi nebo pomalý klus. Řešením může být dýchání pouze nosem.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#7  13.11.2014 14:36   rejža muž   nečinný   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 12. 11. 2014 21:10:58

Nebo půl na půl. Když běhám ve velkých mrazech, tak dýchám napůl ústy, napůl nosem.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec