Hlinsko – Domácí Jiří Musil potřetí za sebou vyhrál silniční běh na dvacet pět kilometrů vedoucí členitým okolím Hlinska. V závodě běžecké Velké ceny mu byl do poloviny soupeřem David Konůpek z Chotěboře. Vítěz dosáhl času 1:39:21 hodiny a před druhým měl náskok přes dvě minuty.

V soutěži žen, startovaly pouze dvě, vyhrála hradecká závodnice Hvězdy SKP Pardubice Dagmar Kubrová v čase 2:15:37 před Alenou Ryznerovou ze Srchu. Kubrová na této trati triumfovala již v roce 2005, ale tehdy běžela o 15 minut lépe.

Takže jediným negativem vzorně připraveného závodu byl počet startujících. Těch bylo letos pouze 36, ale hlinecká trať je opravdu náročná. Běžci se podívají do proslulých obcí Vysočiny jako je Studnice, Vortová, Hamry a čekají je neustálé výběhy a seběhy.

V neděli pokračovala Velká cena v Meziměstí na Náchodsku a tam zvítězil v čase pod 33 minut Pražák Jiří Wallenfels před Jindřichem Králem z Iscarexu Česká Třebová.