Vysoké Mýto – Vytrvalkyně AC Pardubice Marta Fenclová překvapivě vyhrála Královský běh Kujebinou ve Vysokém Mýtě.

V pětikilometrovém závodě závodě zařazeném do Iscarex Cupu tak uštědřila letos první porážku v tomto běžeckém seriálu Táně Metelkové z Hradce Králové.

V úvodu závodu běžela sice první s náskokem Metelková, ale v druhé půli jí došlo a vítězná Fenclová, která dosáhla času 18:39 minuty, jí nadělila dokonce čtyřicet pět sekund.

V celkovém pořadí mezi stovkou startujících doběhla Fenclová na třináctém místě. Poražená Metelková bohužel chybí na fotkách ze slavnostního vyhlašování nejlepších.

Závod mužů vyhrál v čase 15:45 Lukáš Kourek z TJ Nové Město na Moravě před Michalem Horáčkem z Iscarexu Česká Třebová.