Sedloňov (ek) – Původně Pardubák nyní žijící v Rychnově nad Kněžnou Josef Pleskot (kategie 45 – 54 let) vyhrál Silniční běh o pohár Sedloňova zařazený do běžecké východočeské Velké ceny.

Desetikilometrovou velmi členitou trať v Orlických horách uběhl za 36:50 minuty, když v koncovce závodu porazil o pět sekund Jiřího Leplta z SK Nové Město nad Metují (muži do 34 let).

Celkově třetí proběhla cílem nejlepší žena – Táňa Metelková z Hradce Králové v čase 37:03 minuty.

Muže 35 – 44 let vyhrál Michal Kábrt ze Rtyně v Podkrkonoší za 38:35, 55 – 64 Milan Bláha z Křovic za 42:45, 65 – 74 let Karel Stein z Náchoda za 45:17 a nad 75 let Václav Brádle z Chuchelné za 61:53.

V mladých ženách nenastoupila žádná závodnice, mladší veteránky vyhrála Metelková a nad 45 let Blanka Paulů z Maratonstavu Úpice v čas 40:38.