Pardubice – Padesátka běžců ve třech rozbězích absolvovala na pardubické tartanové dráze Hvězdy SKP Pardubice desítku zařazenou do Iscarex Cupu.

Největší favorité nastoupili v posledním rozběhu. Ve stylu start cíl vyhrál zřejmě v osobním rekordu 31:41 minuty Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová. Na letošním MČR v Hradci Králové běžel desítku na dráze za 32:37.

Za ním do poloviny závodu bojovala o druhé místo pětice běžců. Ta se postupně rozpadla na samotně běžící jednotlivce. Pouze dvěma Horáček nenadělil kolo. Druhý byl Jan Janů z Hvězdy SKP Pardubice za 32:28 a třetí Dušan Podroužek ze Slovanu Liberec za 32:50.

V soutěži žen nejdříve nastoupila v prvním běhu domácí Anna Krátká, která dosáhla času 39:08. V druhém běhu excelovala Marcela Mikulecká z Iscarexcu za 43:25.

Hlavní dvě favoritky nastoupily v posledním závodě. Domácí Kozáková sice zkoušela držet kontakt s Martou Fenclovou z AC Pardubice, ale to ji vydrželo necelé dva kilometry. Fenclová dokázala navíc v závěru vystupňovat tempo a vyhrála v čase 36:54, druhá byla Kozáková za 38:28 a třetí Krátká.