Chrudim – Nejen počtem 143 startujících, což bude i v rámci republiky primát a je o 30 více než vloni, byl rekordní i výkony Novoroční běh Pepy Poupěte v Chrudimi. Vytrvalec Hvězdy SKP Pardubice Pavel Dymák za ideálních běžeckých podmínek překonal o sedm sekund sedm let starý traťový rekord.

Ten má nyní na silniční trati o délce 3,88 kilometru, v jejím úvodu čeká startující přes dva kilometry rovinek, ale v závěru musejí zdolat třistametrový výběh na chrudimské náměstí s následným seběhem do cíle, hodnotu 11:49 minuty.

Druhý doběhl loňský vítěz Lukáš Gdula za 12:22 a třetí bývalý traťový rekordman Miloš Kratochvíl – 12:57 – všichni Hvězda SKP.

Celkově na osmém místě byla nejlepší žena. Marta Fenclová z AC Pardubice vyrovnala vlastní loňský traťový rekord časem 13:38.

Ve věkových kategoriích také padly rekordy.

Nejstarší účastník Jiří Soukup z Hradce Králové v kategorii nad 85 let dosáhl výkonu 31:51. Jiří Libra z Nového Města nad Metují v mužích 75 – 84 let 17:16 – celkově byl 78. A mezi veteránkami 45 – 54 let Helena Vavrušková z Prahy 16:46.

Chrudimský Novoroční běh měl už svůj 34. ročník a v posledních letech je v jeho názvu i jméno zesnulého předsedy pořádajícího Klubu rekreačních běžců Chrudim Pepy Poupěte.