Srch – Zimní běžecký pohár v Srchu u Pardubic pokračoval po zrušeném prosincovém závodě (sněhová kalamita) druhým kláním. Hlavní favorité potvrdili svoje role, zajímavý byl pohled do hlouby startovního pole.

Domácí Milan Uchytil vedl od začátku. Do poloviny se s ním držel v kontaktu orientační běžec Tomáš Udržal. Uchytil zdolal pětiokruhový závod o délce 8,8 kilometru za 31:17 a v cíli měl před druhým náskok 17 sekund.

Třetí za 31:54 doběhl Pavel Řehák z OB Vamberk, který vyhrál úvodní listopadový běh a je první v průběžném pohárovém hodnocení.

Druhá je v něm nejlepší žena soutěže Táňa Metelková z Hradce Králové, nyní doběhla jako pátá. Dost aktivně běžela ve skupině, kterou ještě tvořil Dan Polanský (třetí průběžně) a v polovině závodu „umírající“ Jiří Doucha. Ten však v koncovce ožil a soupeře, kteří mu udávali tempo, lehce vyšmikl.

Zajímavý byl i pohled diváka do hlouby startovního pole, které čítalo v hlavním závodě 41 jmen. Na některých bylo zjevně vidět, jak přes vánoční svátky odhodili kila. Výkonem zaujal především domácí triatlonista Lubomír Jirásko. Ten dokonce nakopl první okruh pod 7:30. Pak však běžel až do cíle velké sólo, dvěstě metrů před ním i za ním nikdo. Nakonec dal slušných 40:37.

Za ním doběhl za 42:34 rovněž spokojený pardubický kavárník Miroslav Bajer. Ten naopak po pomalejším začátku soupeře doslova v koncovce drtil. Stejně postupoval i přeloučský Jiří Sedlák – 37:02.

Asi nejvíce zaujala dvojice, která dorazila k prezentaci deset minut před startem. Pardubáci Ondřej Kubias a Václav Němec, no připomínali mi Širokého a Dlouhého, doufám, že se nenaštvou a u běhu vydrží… A překvapivě ten hmotnější běžel aktivně tři kole ve skupině, jejíž nejlepší členové nakonec dali těsně nad 43 minut. V závěrečných dvou okruzích bylo vidět, že bojuje s krizí, ale nakonec dokončil za slušných 45:42. Jeho kámoš zase převedl krásný souboj s nejstarším účastníkem Milanem Vorelem ze Slatiňan. Ten běží doslova jako lokomotiva a v posledním kole mladšího soupeře „přejel“.