Slatiňany – Za typicky zimního počasí se uskutečnila lednová Malá cena Monaka. To se odrazilo i na účasti – na malém i velkém okruhu běželo celkem 87 vytrvalců, obvyklá účast v minulých měsících hodně překročila sto běžců.

V losmanovském stylu, tedy s náskokem dvousetmetrového cílového klesání, vyhrál Tomáš Mocek z AC Pardubice lednovou Malou cenu Monaka. Zasněženou a místy zledovatělou desetikilometrovou trať lesního krosu u Slatiňan zdolal v hladkých závodkách v čase 39:15 minuty. Druhý náchodský orienťák Jiří Doucha hájící barvy pardubické Hvězdy SKP Pardubice doběhl za 40:20, třetí byl jeho oddílový kolega Miloš Kratochvíl.

V soutěži žen vyhrála pětiminutovým rozdílem Jitka Kalná z Atletiky Chrudim za 46:23 před Pavlou Myslivcovou z hradecké Slavie.

Malé drama prožívali pořadatelé po doběhu nejstaršího účastníka Jiřího Soukupa z Hradce Králové – 1:50:13. V cíli jim totiž chyběla českotřebovská Miloslava Keprtová, tedy s atletka s očekávaným výkonem okolo 60 minut. Nakonec se našla a všichni mohli v klidu odjet domů.

Na malém 3,6 kilometru dlouhém okruhu, rovněž losmanovsky vyhrál Jakub Zajíc z Pardubic nyní hající barvy SK Prestar Opava – 13:35, druhým v cíli byl za 14:55 Jan Hodic z Atletiky Chrudim.

Soutěž žen vyhrála chotěbořská Eliška Remarová s časem 15:39.