Slatiňany – Vytrvalec z širší české běžecké špičky Jiří Brychta, startující za TJ Nové Město na Moravě, vyhrál únorovou Malou cenu Monaka. Zvítězil v takzvaném losmanovském stylu – od startu na prvním místě a před druhým závodníkem v cíli měl náskok větší než 200m. Jako jediný dokázal za jarní teploty zcela zasněženou desetikilometrovou trať zdolat v čase pod 40 minut – 39:20.

„Běžel jsem sám na čele, ale protože to zde moc neznám, radši jsem si kontroloval soupeře za sebou, abych zbytečně nezabloudil,“ řekl v cíli vítěz. Za ním doběhl závodník Hvězdy SKP Pardubice Oldřich Vodička – 40:45.

O třetí místo v cílovém prostoru bojovala trojice vytrvalců. Nejlepší finiš mě domácí Václav Rohlík (41:09) před vítězem lednového závodu Tomášem Mockem z AC Pardubice, který vede průběžné absolutní pořadí Poháru Monaka 2013.

V soutěži žen stejně jako před měsícem vyhrála Jitka Kalná z Atletiky Chrudim ( vítězka kategorie 35 – 44 let) – 47:13. V cíli měla téměř desetiminutový náskok před druhou ženou, kterou byla Marie Šlechtová z hradecké Slavie OB. Šedesátiletá orientační běžkyně vyhrála ve věkové kategorii nad 45 let. „Už jsem v důchodu a je to pohoda. Ráno obstarám domácnost a dopoledne si mohu jít zatrénovat. Takovou parádu, když jsem chodila do práce, jsem dříve neznala,“ konstatovala vždy veselá závodnice.

Jubilejní stý start na malém okruhu, 3,6 kilometru, oslavil vítězstvím Pardubák Jakub Zajíc startující za SK Prestar Opava – 14:10. Druhý za 15:34 proběhl cílem Pavel Šimonek z Hvězdy SKP Pardubice a třetí byla nejlepší žena – Eliška Remarová z Chotěboře – 16:17.