Pardubice – Vítěz sobotní Kbelské desítky Pavel Dymák z Hvězdy SKP Pardubice se blýskl letošním nejlepším českým výkonem venku na dráhových pěti kilometrech.

Při středečním běžeckém mítinku v sólo závodě, tedy v jeho stínu běžel neustále oddílový kolega Jan Janů, ale ani jednou ho nevystřídal. Vítěz dosáhl času 15:05 minuty. Druhý Janů byl o sekundu pomalejší.

Jinak zbylých třiadvacet startujících dostalo od lídrů závodu minimálně jedno kolo. Nejdéle jim vzdoroval rovněž domácí Jan Kopecký, kterého doběhli tři okruhy před cílem – 16:40.

Jedinou ženou na startu byla chrudimská Jitka Kalná, jejíž čas 20:54 znamenal celkově šestnácté místo. Dalších dvanáct závodníků absolvovalo tři kilometry. Vyhráli orientační běžci OK Loko Pardubice Tomáš Udržal za 10:07 a a Michaela Przyczková za 12:17.